سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: چند لحظه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 20 اسفند 1389 - 17:14:05 | کد مطلب: 130182 چاپ

آشنایی با نشریه ورایتی

ارتباطات > ارتباطات و فناوری - همشهری آنلاین:
نشریه ورایتی (Variety) در سال 1905، به شکل هفتگی و با موضوع تجاری - سرگرمی تاسیس شد

این نشریه را سیم سیلورمن در شهر نیویورک آمریکا راه‌اندازی کرد. با اوج گرفتن صنعت سینما، وی در سال 1933 ورایتی را به شکل روزانه (دیلی ورایتی) در لس‌آنجلس پایه گذاری کرد.

در سال ۱۹۹۸، دیلی ورایتی گاتام که در شهر نیویورک مستقرشده بود، به دو نشریه قبلی افزوده شد. هر سه این نشریات از زمان تاسیس به صورت مستمر و بدون وقفه منتشر می‌شوند.

ورایتی، مجله‌ای با قطع تابلوئید است و روی کاغذهای براق مرغوب چاپ می‌شود. به سینما، تلویزیون، تئاتر، موسیقی و فناوری می‌پردازد و به صورت هفتگی و بین‌المللی منتشر می‌شود.

دیلی ورایتی(Daily Variety) نسخه روزانه‌ای است که به هالیوود و تئاتر برادوی می‌پردازد.

دیلی ورایتی گاتام(Daily Variety Gotham) روزانه چاپ می‌شود و بیشتر به اخبار حرفه و بازرگانی سینما و نمایش ساحل شرقی آمریکا توجه دارد. در عصر چاپ و عرضه می‌شود.

ورایتی همچنین یک وب‌گاه رسمی به آدرس Variety.com دارد که نسخه اینترنتی ورایتی است و در سال ۱۹۹۸راه‌اندازی شد. این وب‌گاه یکی از نخستین روزنامه‌های آن‌لاین به‌شمار می‌آید که برای دسترسی به آن نیاز به پرداخت هزینه است. اما از اکتبر ۲۰۰۶ تا دسامبر ۲۰۰۹ به‌صورت رایگان در دسترس بود.

پیتر بارت؛ تهیه‌کننده و روزنامه‌نگاری که برای شرکت فیلم‌سازی پارامونت پیکچرز و روزنامه نیویورک تایمز کار می‌کرد، به مدت 20 سال سردبیر ارشد این نشریات بود.