چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 33 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390 - 00:01:24 | کد مطلب: 134313 چاپ

ختنه گروهی پسربچه‌ها در یک شهر فیلیپین

دانش > پزشکی - همشهری آنلاین:
صدها پسر در یک شهر فیلیپین در یک "ختنه‌سوران" یک روزه، به صورت ایمن و رایگان ختنه شدند، تا بر اساس رسوم محلی دوره پیش از نوجوانی را پشت سر بگذارند.

به گزارش آسوشیتدپرس در حالیکه پزشکان این جراحی را برای روی میزهای عمل موقتی درون یک استادیوم ورزشی در شهر ماریکینا در شرق مانیل پایتخت فیلیپین انجام می‌دادند، برخی از پسرها در آغوش مادران‌شان گریه می‌کردند، و برخی دیگر گوشه پیراهن‌شان را به دندان گرفته بودند تا جلوی گریه‌شان را بگیرند. در بیرون اتاق‌های عمل سایر پسران به صف ایستاده بودند تا نوبت‌شان برسد.

مقامات گفتند این رویداد- که در بیانیه‌ای در مطبوعات "ختنه‌سوران" نامیده شده بود- به هدف ترویج ختنه کردن ایمن و وبرای ارائه جراحی رایگان به ساکنان فقیر شهر انجام شد که در غیر این صورت مجبور بودند هزینه‌ای دست کم 40 دلاری را در بیمارستان‌های خصوصی متحمل شوند.‌

مسئول بهداشت شهر، دکتر آلبرتو هاررا، گفت تا میانه بعدازظهر حدود 1500 پسر 9 ساله و بالاتر ختنه شده بودند، و بسیاری دیگر هنوز در صف منتظر مانده بودند.

پسران در آستانه نوجوانی یا نوجوان به طور سنتی در طول تعطیلات مدرسه از ماه مارس تا ماه مه ختنه می‌شوند. این جراحی در مناطق روستایی گاهی بوسیله افراد غیرپزشک و با روش‌های ابتدایی انجام می‌شود. این شهر همچنین امیدوار است رکورد شمار افراد حاضر در یک مراسم ختنه گروهی را بشکند.

معاون شهردار، خوزه فابیان کادیز، گفت: "ما برای کتاب رکوردهای جهانی گینس درخواست فرستاده‌ایم و در حال ثبت همه وقایع هستیم تا بتوانیم همه داده‌ها را برای آنها بفرستیم و امیدواریم که رکورد ما به رسمیت شناخته شود."

نان شهر ماریکینا، که پایتخت کفش‌سازی فیلی‌پین است، در سال 2002 به خاطر ساختن بزرگترین جفت کفش دنیا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

در همین زمینه: