یکشنبه 7 دی 1393 | به روز شده: 5 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 12 مهر 1390 - 23:23:05 | کد مطلب: 147571 چاپ

کاهش سهمیه ارز مسافرتی

سفر > خدمات - بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، ارز مسافران هوایی، زمینی، ریلی و دریایی را کاهش داد.

بانک مرکزی اعلام کرد: به موجب بخشنامه اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی این بانک، فروش ارز مسافرتی در هر سفر و برای هر یک از مسافران هوایی به مقصد تمامی کشورها (به استثنای عراق و سوریه) مبلغ 2000 دلار و برای مسافران زمینی، ریلی و دریایی مبلغ 500 دلار یا معادل آن به سایر ارزهاست.

در این بخشنامه همچنین آمده است: فروش ارز مسافرتی هوایی، زمینی، ریلی و دریایی کشورهای عراق و سوریه نیز 500 دلار است و فروش ارز مسافرتی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور به میزان 50درصد مبالغ فوق خواهد بود.

انتخاب سردبیر

سرمقاله روزنامه‌های ۷ دی

همشهری آنلاین: انقلاب تونس، بازگشت اشیاء عتیقه ایرانی به وطن و... از جمله نکاتی بودند که در ستون سرمقاله برخی از روزنامه‌های یکشنبه-۷ دی-جای گرفتند.

برد شیاطین سرخ با دو گل وین رونی

همشهری آنلاین: در دومین روز از تعطیلات سال نوی میلادی، بازهم تمام تیم‌های لیگ برتر انگلیس بازی داشتند.

شهرداری اراک قهرمان لیگ سپک تاکرای زیر ۲۰ سال بانوان شد

همشهری آنلاین: نخستین دوره رقابت‌های لیگ سپک تاکرای بانوان (زیر ۲۰ سال) با قهرمانی تیم شهرداری اراک به پایان رسید.

رونمایی از نقاشی‌های سالوادور دالی ایران

همشهری آنلاین: در مراسم افتتاح نمایشگاه «همسفر با علی اکبر صادقی» اکبر عالمی از این هنرمند به عنوان سالوادور دالی ایران یاد کرد و دیگر هنرمندان نیز او را هنرمندی تکرار نشدنی در هنرهای تجسمی ایران توصیف کردند.

۷ دی؛ خبر اول روزنامه‌های ورزشی صبح ایران

همشهری‌آنلاین: روزنامه‌های ورزشی صبح ایران در تیتر یک‌شان به وضعیت تیم ملی از قول علی کریمی، تمایل درخشان به جذب انصاری‌فر، صحبت‌های افشارزاده درباره صادقی و لزوم دریافت نوشته کتبی از قلعه‌نویی مبنی بر نیازنداشتن به این بازیکن و پیوستن آندرانیک تیموریان به تیم تراکتورسازی پرداخته‌اند:

۷ دی؛مهم‌ترین خبر روزنامه‌های صبح ایران

همشهری‌آنلاین: تیتر یک روزنامه‌های صبح ایران اختصاص دارد به موضوع‌هایی مانند هزینه هر رای اعتماد، لغو عضویت احمدی‌نژاد از یک تشکل سیاسی،بازگشت مرتضوی به دادسرا، صحبت‌های معاون رئیس‌جمهور درباره لزوم آگاهی مردم از حقوق شهروندی،پراخت وام ۵۰ میلیون تومانی به نیازمندان،بازگشت بی‌سوادی و تاراج موجودیت صنعت چاپ:

مردم و منتقدان از «مصاحبه» گفتند؛ فیلم احمقانه یا هجوی بامزه

همشهری آنلاین: در حالی که نمایش فیلم جنجالی «مصاحبه» موجب شده تا کره شملای به شدت به اوباما انتقاد کند، منتقدان این فیلم را چندان تحویل نگرفتند.

آثار خوب و بد‌‌‌‌ مصرف خوراکی‌های ترش بر بد‌‌‌‌ن

همشهری آنلاین: مصرف زیاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ترشی توسط زنان منجر به تشد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کم‌خونی و فقر آهن د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر آنها شد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه و د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر صورت اد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌امه، افت فشارخون را به همراه د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

تیم "منتظران" آذربایجان شرقی قهرمان تگ راگبی پسران کشور شد

همشهری آنلاین: سومین دوره مسابقات “تگ راگبی” پسران کشور (زیر ۱۲ سال) که با حضور هشت تیم در زمین شماره چهار مجموعه ورزشی تهران جریان داشت، با قهرمانی تیم " منتظران " آذربایجان شرقی به کار خود پایان داد.

تیم نینوای خراسان رضوی قهرمان راگبی نوجوانان دختر کشور شد

همشهری آنلاین: مسابقات راگبی نوجوانان دختر قهرمانی کشور (زیر ۱۶ سال) که با حضور ۵ تیم در تهران جریان داشت، با قهرمانی تیم "نینوا" از خراسان رضوی به پایان رسید.

احسان قائم مقامی قهرمان سومین دوره مسابقات شطرنج برق‌آسا شد

همشهری آنلاین: سومین دوره مسابقات بلیتس (برق آسا) با حضور ۱۰۴ شطرنج‌باز از استان‌های مختلف و در سیزده دور روز جمعه ۵ دی ماه در سالن فدراسیون شطرنج برگزار شد که با قهرمانی احسان قائم مقامی به پایان رسید.

مجید زارعیان سرمربی تیم ملی جودو شد

همشهری آنلاین: شورای فنی فدراسیون جودو قهرمان سابق آسیا را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب و معرفی کرد.

شهاب حسینی مقابل دوربین شهرزاد

همشهری آنلاین: شهاب حسینی امروز مقابل دوربین سریال «شهرزاد» قرار گرفت.

گزارش تصویری از تهران‌گردی در منطقه ۱۲

همشهری‌آنلاین: سی و ششمین تهرانگردی احمد مسجد جامعی و گروه تهرانگردان در منطقه ۱۲ و بافت قدیمی و تاریخی این منطقه در حالی برگزار شد که با مناسبت‌های مهمی چون هفته پژوهش، هفته وقف و آغاز سال نو میلادی تناسب داشت.

شهر گمشده به دهه فجر می‌رسد

همشهری آنلاین: کارگردان مجموعه مستند «شهر گمشده» از تولید ۷ قسمتی این مجموعه با بازسازی کتاب «خاطرات عزت شاهی» برای دهه فجر خبر داد.

تصویری از «هندسه خیال» در نخ کشی‌های یک هنرمند

همشهری آنلاین: نمایشگاه «هندسه خیال» عنوان نمایشگاهی از آثار نخ کشی سیدمرتضی مرتضوی است که در فرهنگسرای نیاوران برپا شده است.

اضافه شدن یک کافه گالری تازه به جمع گالری‌های تهران

همشهری آنلاین: کافه گالری «ویونا» شامگاه پنجشنبه ۴ دی ماه با حضور احمد مسجدجامعی و امیر عبدالحسینی در موزه امام علی (ع) افتتاح و به طور رسمی به جمع گالری های تهران افزوده شد.

شاخص دوباره وارد کانال ۶۹ هزار واحد شد

شاخص کل بورس در مبادلات روز گذشته ۴۴۸ واحد کاهش یافت و به ۶۹ هزارو ۷۰۵ واحد رسید و بار دیگر وارد کانال ۶۹ هزار واحد شد.