از 23 فروردين در گالري فروهر:

نمایشگاه چند رسانه‌ای «برج مراقبت» برگزار می‌شود

هنر > نمایشگاه- همشهری آنلاین:
نمایشگاه چند رسانه‌ای «برج مراقبت» به کوشش امیرعلی قاسمی از پروژه‌های پارکینگ همراه با رونمایی از ویژه‌نامه «مهر آباد» در گالری فروهر برپا می‌شود.

به گزارش ایسنا، امیرعلی قاسمی این پروژه را به همراهی برنا احمدی،مجتبی ادیبی، آنیتا اسفندیاری، مجتبی امینی، غزاله بحیرایی، شیلان برهانی،مهتا ثقفی، آناهیتا حکمت، پروین شکری، مارتین شمعون پور، حامد صحیحی، مونا عباسپور، پگاه فیض‌آبادی، گری فارلی، کارناوال طهران، گروه هنر نو هرمز، یاشار لوایی و زنده یاد ژان ماطاوسیان و با مشارکت سایت «عکس بازی» و «نیو بوکز» اجرا خواهد کرد.

در مقدمه این نمایشگاه آمده است: «هواپیما مقوله‌ای جذاب است که همه ما را مشغول می‌کند. از کلیشه خلبان شدن در کودکی تا اسباب بازی‌هایمان ... هیولاهایی که به جابجا کردن مردمان مشغولند تا دورترین جاها تا آن ور آب ... اکنون با ورود شرکت‌های چند ملیتی و فرا کشوری، سفرهای هوایی به مراتب در دنیا ارزان‌تر و ازگذشته پر تعدادترند.

هواپیماهای واقعی و مدل‌های پرنده سرگرمی شخصی مردمان بسیاری بوده است حتی در همین تهران خودمان...».

در ادامه این یادداشت آمده است: «ما در مقابل از سازندگان صنعت هواپیما به حساب نمی‌آییم و بیشتر در حال مصرف و تعمیر آنچه در اختیار داریم هستیم.

ایران با توجه به جمعیت بالایش همواره نیاز به رشد در این زمینه را دارا بوده است که این رشد دشواری‌هایی را نیز در فرا رو در طی سالیان به خود دیده است.

پرواز هواپیماها همچنین مخالفان جهانی خود را داراست که نگرانی‌های زیست محیطی و آلودگی صوتی را از پیامدهای این پیدیده بر می‌شمرند.

خاطرات تصویری ما نیز از آمدن‌ها و رفتن‌ها فامیل ساکن خارج، سالن ترانزیت، اضافه بار، مهاجرت، ارز خارجی، توریست‌ها، پروازهای داخلی و خارجی، زیارتی و سیاحتی پر است و همچنین سوانح تلخ و نیز تعریف مهارت‌های جانفشانانه خلبان‌ها و خدمه پروازها در شرایط سخت از یادها نمی‌رود ...».

نمایشگاه «برج مراقبت» تلاشی دسته جمعی برای تجربه در حیطه هنر معاصر است و از پی این مهم علاوه بر نمایش آثار مستقل هنرمندان شرکت کننده، چیدمان گروهی چند رسانه‌ای را، شامل حجم، عکس، متن، اسلاید شو، ویدئو و صدا و ... برای مجسم کردن روایت‌های متکثر پیشنهاد دهد.

همچنین به همراه نمایشگاه ویژه‌نامه‌ای آنلاین منتشر می‌شود که نسخه کپی با تیراژ محدود آن را همراهی می‌کند.

این بخش از نمایشگاه پویا و مشارکتی است و در حین نمایشگاه به روز می‌شود.

نمایشگاه «برج مراقبت» روز چهارشنبه -23 فروردین‌ماه - از ساعت 15 تا 20 در نگارخانه فروهر افتتاح می‌شود و ساعت‌های بازدید روزانه آن از 24 فروردین تا 5 اردیبهشت از ساعت 12 ظهر تا 20 خواهد بود.

گالری فروهر روزهای پنج‌شنبه تا 18 و روزهای جمعه از ساعت 17 تا 20 میزبان علاقمندان خواهد بود.

این گالری در بلوار آفریقا (جردن ) ،بلوار گلستان، شماره 2 قرار دارد.

 

یکشنبه 20 فروردین 1391 - 10:03:19
کد مطلب: 165285
نسخه چاپی
پربیننده ترین