دوشنبه 30 مهر 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 22 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 28 آبان 1391 - 13:56:24 | کد مطلب: 191658 چاپ

اینترنت پرسرعت اعتباری در تهران ارائه می‌شود

ارتباطات > ارتباطات و فناوری - همشهری‌انلاین:
معاون شرکت مخابرات استان تهران از ارائه سرویس اینترنت پرسرعت پیش پرداختی توسط شرکت مخابرات این استان خبر داد و گفت: این سرویس پس از تعیین تعرفه نهایی عرضه عمومی می‌شود.

سمیع الله صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه تا پیش از این ارائه سرویس اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات استان تهران به صورت پس پرداختی و از طریق قبوض تلفن ثابت بود، اظهار داشت: این موضوع مشکلاتی را برای موجران در استفاده مستاجرانشان از این سرویس ایجاد کرده بود به نحوی که در بسیاری موارد دیده شده بود که مستاجران از اینترنت استفاده کرده و موجران ناخواسته مجبور بودند هزینه قبوض اینترنت آن‌ها را پس از تخلیه منزل پرداخت کنند. براین اساس سرویس اینترنت پرسرعت اعتباری از سوی مخابرات ارائه شده است تا پس از این مستاجران بتوانند با پیش پرداخت از اینترنت استفاده کنند.

وی با تاکید براینکه در این سرویس اینترنت به صورت دانلود نامحدود عرضه نمی‌شود، گفت: اینترنت پرسرعت اعتباری براساس نیاز متقاضیان و به صورت حجمی فروخته می‌شود.

صادقی با اشاره به اجرایی شدن این سرویس در منطقه 7 مخابرات استان تهران خاطرنشان کرد: فاز آزمایشی پیاده‌سازی این طرح به اتمام رسیده و پس از تعیین تعرفه نهایی قابل ارائه به تمام متقاضیان خواهد بود.

به گفته وی امکان واگذاری سرویس اینترنت پرسرعت اعتباری برای تمامی متقاضیان قابل انجام است و با این وجود مشترکان می‌توانند با ضریب اشتراک 1 به 10 از اینترنت پرسرعت مخابرات تهران استفاده کنند و هزینه اینترنت خود را براساس حجم دانلود قبل از مصرف بپردازند.

به گفته معاون فنی مهندسی شرکت مخابرات استان تهران، هم اکنون شرکت مخابرات استان تهران 300 هزار کاربر اینترنت پرسرعت - adsl - پس پرداختی دارد.