پنج شنبه 3 خرداد 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 34 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 27 آبان 1392 - 09:59:56 | کد مطلب: 239067 چاپ

سرشماری حیات‌وحش استان تهران پس از وقفه ۴ساله

شهر > محیط زیست ایران - مشاور محیط طبیعی و تنوع زیستی مدیرکل محیط‌زیست استان تهران با اشاره به آغاز سرشماری حیات وحش استان پس از وقفه‌ای ۴ ساله گفت: تا پایان سال تمامی مناطق چهارگانه استان با اولویت پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده تحت سرشماری قرار می‌گیرند.

 محمد حسینی‌امامی در گفت‌وگو با سایت خبری محیط‌زیست ایران با اشاره به تشکیل تیم کارشناسی سرشماری حیات‌وحش استان تهران گفت: این تیم از دانشجویان محیط‌زیست دانشگاه‌های شهید بهشتی، علوم و تحقیقات و دانشکده محیط‌زیست دانشگاه تهران و جمعی از کارشناسان حیات‌وحش تشکیل شده که با کمک محیط‌بانان نسبت به سرشماری دقیق حیات‌وحش در مناطق تحت‌حفاظت استان تهران اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به سرشماری حیات‌وحش پارک ملی لار گفت:‌ این سرشماری طی 2‌روز در منطقه انجام شد و با وجود صعب‌العبور بودن و بارش برف توانستیم با تجهیزات و امکانات در اختیار حدود 80درصد منطقه را پوشش دهیم. حسینی‌امامی با اشاره به اینکه سرشماری حیات‌وحش سایر مناطق استان نیز در دست اقدام است، گفت: در‌تلاشیم تا پیش از پایان سال سرشماری حیات وحش مناطق چهارگانه تحت حفاظت استان تهران را با اولویت پارک‌های ملی و مناطق حفاظت‌شده براساس معیارهای علمی و واقعی با تیم سرشماری تشکیل شده انجام دهیم.