یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 6 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 15 بهمن 1393 - 14:22:41 | کد مطلب: 286335 چاپ

پولت را ایمیل کن

میزآنلاین > گزارش - همشهری آنلاین:
گوگل قصد دارد با ایجاد زمینه برای انتقال آنلاین پول،‌ به کاربرانش امکان دهد بدهی‌های خود را از طریق سرویس جی‌میل به یکدیگر بپردازند.

براساس گزارش BBC، اين سرويس جديد جي‌ميل گوگل طي چند هفته آينده براي تمامي كاربران بالاي 18 سال در بريتانيا فعال خواهد‌شد.

كاربران براي استفاده از اين سرويس بايد روي علامت پوند كه به زودي در صفحه‌هاي ايميل كاربران نمايان خواهد‌شد، كليك كرده و سپس مقدار پولي كه قصد انتقال آن را دارند،‌مشخص كنند و در نهايت روي كليد ارسال كليك كنند.

گوگل فعال‌سازي اين سرويس را در خبري رسمي بر روي وبلاگش اعلام كرد. براساس اين خبر، استفاده از اين سرويس رايگان است و كاربران بريتانيايي جي‌ميل مي‌توانند در نهايت سرعت و امنيت در سرتاسر بريتانيا براي دوستان و اقوام خود پول ارسال كنند. كاربران همچنين مي‌توانند از طريق جي‌ميل از ديگران درخواست پول كنند.

زماني كه كاربري از اين طريق براي اولين بار پول دريافت مي‌كند، بايد با ايجاد كيف‌پولي به نام Google Wallet Balance و ايجاد ارتباط ميان اين كيف پول و كارتهاي اعتباري و بانكي‌اش، مالكيت آن را به نام خود اعلام كند. پس از آن كاربر مي‌تواند از اين پول براي خريد در گوگل‌پلي استفاده كرده و يا آن را در كيف پول خود نگه‌دارد و يا حتي با سرعت آن را به حساب بانكي‌‌اش انتقال دهد.