سه شنبه 29 خرداد 1397 | به روز شده: 59 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 8 مهر 1395 - 16:49:31 | کد مطلب: 347874 چاپ

نوربخش برای دومین سال متوالی مدیر جشنواره موسیقی فجر شد

فرهنگ > هنر - همشهری‌آنلاین:
نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر در دفتر معاونت امور هنری برگزار و حمیدرضا نوربخش به عنوان مدیر جشنواره انتخاب شد.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت ارشاد، در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی فجر، اعضای شورا شامل دکتر محمد سریر، داود گنجه‌ای، سیدمحمد حسن شاهنگیان، فریدون شهبازیان، حمیدرضا نوربخش، دکتر حسن ریاحی، سیدمحمد میرزمانی، فرزاد طالبی و علی مرادخانی حضور داشتند.

در این جلسه درباره مباحث مختلفی مانند آسیب‌شناسی جشنواره‌های پیشین، نقاط ضعف و قوت جشنواره سی‌ویکم، حدود، ثغور و پراکندگی جغرافیایی به‌لحاظ محتوایی از جمله حضور موسیقی نواحی و برخی از حوزه‌های موسیقی‌ ملل، نحوه مدیریت جشنواره سی‌ویکم و ایجاد ظرفیت‌های جدید برای حضور اقشار مختلف، بویژه هنرمندان صاحب نام و حرفه‌ای در جشنواره، معرفی چهره‌های جوان‌ و آینده‌سازان موسیقی ایران و استفاده از امکانات بخش خصوصی برای بهینه‌سازی جریان اجرایی بحث و گفتگو شد.

در پایان این نشست سه ساعته، ریاست شورا معاونت امور هنری وزیر و دبیری شورا به انتخاب اعضای شورا به آقای ریاحی واگذار شد. همچنین موضوع ایران فرهنگی به‌عنوان یکی از موارد مهم مطرح و قرار شد که به آن در جشنواره پرداخته شود و هنرمندان بخش بین‌الملل با هدف محوری معرفی فرهنگ و هنر این حوزه که از دیرباز در جهان صاحب نقش و تأثیر بوده است، دعوت شوند. همچنین جایزه "باربد" به‌دلیل تأثیر مثبت و عمیقی که بین هنرمندان داشته است و به‌نحوی می‌تواند نقش عمده و محوری در وحدت بخشیدن به جریان جشنواره و حضور هنرمندان صاحب‌نام داشته باشد، در جریان کل جشنواره لحاظ شود.

در ادامه این جلسه مقرر شد تا انجمن موسیقی ایران به‌عنوان متولی جشنواره زیر نظر مدیرکل موسیقی وزارت متبوع جریان اجرایی امور را پیگیری و با هماهنگی مدیریت جشنواره اقدامات بایسته را به انجام برساند. همچنین مدیریت جشنواره (مدیر و دبیر جشنواره) باید از حداکثر ظرفیت هنری و اجرایی موسیقی کشور برای ایجاد یک جشنواره موفق استفاده کند و مساعی خویش را برای به ثمر رساندن منویات اساسی جشنواره به‌کار گیرد.

در پایان نیز حمیدرضا نوربخش به اتفاق آرای اعضا به‌عنوان مدیر جشنواره انتخاب شد و ضمن قبول مسوولیت مدیریت جشنواره سی‌ودوم، مصوبه جلسه را به منزله شروع امور اجرایی و فعالیت‌های تحت نظر خود پذیرفت