چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 32 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 24 مهر 1395 - 10:25:10 | کد مطلب: 349317 چاپ
توصیه کارشناسان تغذیه؛

آشنایی با خواص آب سبزه گندم برای درمان اگزما و کاهش وزن

زندگی > تغذیه - همشهری آنلاین:
به گفته محققان، گندم سبز شده حاوی مواد معدنی و ویتامین‌های متعددی است که برای سلامت مفید است.

آب سبزه گندم

به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان حدود ۳۰ گرم گندم سبزشده حاوی ۱۲۰ کالری، ۸ گرم فیبر رژیمی و ۸ گرم پروتئین است. همچنین این گیاه دارای ۲۰ درصد ویتامین آ ، ۹۳درصد ویتامین ث، ۳۵۶ درصد آهن و ۱۲ درصد کلسیم است.

خوردن آن به هرشکلی برای سلامت بدن ارزشمند است. اگر آب آن به سختی قابل خوردن است می توانید آن را در اسموتی‌های خود استفاده کنید تا از فواید آن بهره مند شوید.

  • ویتامین‌ها و مواد معدنی

در یک پیمانه آب سبزه گندم، میزان معینی ویتامین و مواد معدنی وجود دارد به همین دلیل بسیار منطقی است که افراد این نوشیدنی را بخورند. انرژی حاصل از این نوشیدنی بلافاصله بعد از مصرف، روش ایده‌آلی برای آغاز یک روز پرانرژی است.

  • کاهش چربی

طبق مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۶، میتوکندری کبد موش‌هایی که آب سبزه گندم مصرف کرده بودند، دارای کاهش در میزان لیپیدها یا چربی‌ها بود. این ویژگی موجب می‌شود یک پیمانه سبزه گندم بتواند به کاهش وزن کمک کند.

  • درمان بیماری پوستی

اگرچه در این رابطه مطالعات بالینی انجام نشده است اما چندین مورد نمونه درمان خانگی نشان داده که سبزه گندم برای درمان اگزما و پسوریازیس مثمرثمر بوده است. روش درمانی با این گیاه این گونه است که یک فنجان آب سبزه گندم در وان آب داغ ریخته شده و به مدت ۳۰ دقیقه مورد استفاده قرارگیرد. روش دیگر ریختن آب سبزه گندم در ظرف یخ و انجماد آن است. سپس مکعب های یخی بر روی لکه ها، زخم و پوست آسیب دیده مالیده شود.