پنج شنبه 29 شهریور 1397 | به روز شده: 9 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 24 مهر 1395 - 14:10:39 | کد مطلب: 349377 چاپ

مردم اصفهان از پیگیری احیای زاینده‌رود خسته نمی‌شوند

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: می‌گوییم تا در تاریخ بماند و اگر اتفاقی در کشور رخ داد بهانه‌ای برای مسئولان باقی نماند؛ از بزرگواری و حیای مردم اصفهان استفاده سوء نشود چرا که در این صورت مسئولان باید منتظر عواقب زیان بار آن باشند.

به گزارش ایسنا، رضا امینی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: متاسفانه همه شرایط دست به دست هم داده‌اند تا کشاورزی در اصفهان و به خصوص در شرق اصفهان مورد ظلم واقع شود و بسیاری از کشاورزان شرق اصفهان به ناچار رو به شغل‌های دور از شأن خود آورده‌اند.

وی با بیان اینکه در همه محافل دهه ابتدای محرم در جلسات مذهبی اولین درخواست مردم احیای رودخانه زاینده رود بود، ادامه داد: گوش شنوایی برای احقاق حقوق مردم شهر اصفهان و کشاورزان اصفهانی وجود ندارد و همه حق آبه داران خواستار اقدامی همه جانبه برای رفع این مشکل ملی هستند.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: میگوییم تا در تاریخ بماند و اگر اتفاقی در کشور رخ داد بهانه‌ای برای مسئولان باقی نماند؛ از بزرگواری و حیای مردم اصفهان استفاده سوء نشود چرا که در این صورت مسئولان باید منتظر عواقب زیان بار آن باشند.

امینی گفت: دولتمردان مطلع باشند مردم اصفهان از پیگیری احیای رودخانه زاینده‌رود خسته نخواهند شد و همان طور که در دفاع ایستاترین مردم بودند در این مورد همه خواهند ایستاد تا حق خود را مطالبه کنند.