یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 27 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 29 آذر 1395 - 21:38:44 | کد مطلب: 355991 چاپ
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:

علم برخاسته از دل ملت، موجب عزت و اقتدار می‌شود

دفاع > ارتش - همشهری آنلاین:
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: علمی موجب عزت و اقتدار می شود که از دل استعدادهای ملت بجوشد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی در نخستین جشنواره دانش و پژوهش نیرو‌های مسلح، آرمان‌خواهی را از شاخصه ‌های ایرانیان خواند و گفت: یکی از ویژگی‌های بارز ملت ایران آرمان‌خواهی در مسیر الگو شدن برای جهانیان است. ملتی که خواهان تمدن اسلامی با تمام ویژگی‌های ناب آن است.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ملت ایران زیر بار سلطه نمی ‌رود و با آن در تقابل است و برای رسیدن به این منظور با اتکای به خود، قطع وابستگی و اقتدار را مد نظر قرار می دهد و در جهت رسیدن به آن، تلاش می کند.

امیر سرتیپ موسوی توضیح داد: رسیدن به این اقتضائات بستگی به علم و دانش دارد. البته نه علم وارداتی که هر وقت خواستند تحریمش کنند. بلکه علمی که نافع باشد و از دل استعداد‌های ملت بجوشد و به همراه خود عزت و اقتدار به وجود آورد. چنین علمی با همت پژوهشگران متعهد و آرمان‌خواه حاصل می شود.

جانشین ستاد کل نیرو‌های مسلح تأکید کرد: پژوهشگران و نخبگان متعهد ما همواره باید آرمان‌خواهی را در درون خود شعله‌ ور و زنده نگاه دارند.

جشنواره دانش‌ و پژوهش نیروهای مسلح با هدف ایجاد بستر برای گفتمان فرهیختگان علمی نیروهای مسلح در راستای شتاب نهضت علمی، ایجاد زمینه‌های انگیزشی و حمایتی برای اقدام به پژوهش و نو‌آوری و همچنین تقویت اعتماد و باور‌های مدیران و فرماندهان نیرو‌های مسلح به قابلیت‌های مراکز پژوهشی، صبح امروز در سالن اجتماعات کوثر ستاد نیروی انتظامی برگزار شد.
در این جشنواره تعدادی از فرماندهان، مسئولان عالی رتبه و پژوهشگران و نخبگان برتر نیرو‌های مسلح حضور داشتند.