دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 11 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 13 دی 1395 - 20:09:18 | کد مطلب: 357494 چاپ

فیلم دفاع مقدسی به کارگردانی مریم دوستی در راه جشنواره فجر

دفاع > دفاع مقدس - همشهری آنلاین:
مراحل فنی فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» به کارگردانی مریم دوستی که در ژانر دفاع مقدس تولید شده در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» عنوان اولین ساخته بلند سینمایی مریم دوستی محسوب می‌شود که تهیه‌کنندگی این فیلم را سعید سعدی بر عهده دارد.

«دریاچه ماهی» این روزها آخرین مراحل فنی خود برای نمایش در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را پشت سر می‌گذراد.

تدوین فیلم توسط آرش معیریان به پایان رسیده و صداگذاری آن توسط مهرداد جلوخانی آخرین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد. همچنین مراحل جلوه های ویژه این فیلم دفاع مقدسی توسط فرید فصیحی و رضا انصارین در حال انجام است.

دریاچه ماهی یکی از تولیدات مهم امسال سینمای ایران در ژانر دفاع مقدس محسوب می شود که نسخه بازبینی این فیلم به دبیرخانه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر ارائه شده و پیش بینی می‌شود اولین نمایش این فیلم در جشنواره فجر باشد.

نادر فلاح، ستاره اسکندری، لاله اسکندری، حسن نجاریان، رهام تدریسی، حدیثه تهرانی، مجتبی پیرزاده، صحرا اسداللهی، حسین باشه آهنگر، ابراهیم برزیده، علی نجاریان، کاوه احمدی، مهدی الیاسی، علی فرهادی، با هنرمندی: علی دهکردی و با حضور افتخاری: افشین هاشمی گروه بازیگران فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» را تشکیل داده اند.

«دریاچه ماهی» به قلم مصطفی رستگاری با مضمون دفاع مقدس روایتی متفاوت از شهدای هنوز بر جای مانده کانال ماهی دارد.

این فیلم نگاهی به وقایع پس از دفاع مقدس دارد و داستان چند خانواده را روایت می کند که در نقطه مشترکی به یکدیگر می رسند و در این میان عشق گمشده ای پیدا می‌شود. در واقع این فیلم تجلیلی از شهدای جاویدالاثر خواهد بود.