چهارشنبه 30 خرداد 1397 | به روز شده: 26 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 14 دی 1395 - 11:53:28 | کد مطلب: 357578 چاپ

زهرا نعمتی دومین کماندار برتر جهان در سال ۲۰۱۶

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
بر اساس نظرسنجی فدراسیون جهانی تیر و کمان در رابطه با انتخاب برترین‌های این رشته در سال ۲۰۱۶، زهرا نعمتی صاحب جایگاه دوم شد.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط سایت فدراسیون جهانی تیر و کمان، تیم سه نفره W1 بانوان بریتانیا که موفق شد در بازی‌های پارالمپیک ریو صاحب سه مدال طلا، دو نقره و یک برنز شود، جایگاه نخست را به خود اختصاص داد.

زهرا نعمتی هم در این نظرسنجی در جایگاه دوم قرار گرفته است. سایت فدراسیون جهانی عملکرد وی در راه دفاع از مدال طلای خود در بخش ریکرو بازی‌های پارالمپیک لندن را فوق‌العاده توصیف کرده است. جایی که این کماندار موفق شد در دیدار پایانی مقابل «وو چونیان» چینی در سامبودرومو به یک پیروزی ۶ بر ۴ خاطره‌انگیز دست پیدا کند. نعمتی همچنین در ریکرو میکس تیمی به همراه ابراهیم رنجبر توانست به مدال نقره دست يابد. این کماندار در میان برزیلی‌ها از محبوبت بالایی برخوردار بود و نام وی را صدا می‌زدند که به نظر می‌رسد این امر به موفقیتش کمک کرد.

«ژو جیامین» از چین هم در این نظرسنجی در جایگاه سوم قرار گرفت.

همچنین نعمتی در جایگاه برترین کمانداران سال ۲۰۱۶ عنوان افتخارآفرینان را به خود اختصاص داد. در این نظرسنجی «بردی الیسون» آمریکایی، «کو بونچان» کره‌ای و «سارا لوپز» کلمبیایی در جایگاه سوم قرار گرفتند.

نعمتی در بازی‌های پارالمپیک لندن مدال طلا را برد تا اولین زن ایرانی لقب بگیرد که چه در بازی‌های المپیک و چه پارالمپیک موفق به کسب مدال می‌شود. وی در سال ۲۰۱۶ هم در بازی‌های المپیک شرکت کرد و هم در بازی‌های پارالمپیک. در اولین رویداد پرچم کاروان ایران را در دست داشت و در دومین رویداد موفق شد مدال طلای رقابت‌های انفرادی را کسب کند.