جمعه 1 تیر 1397 | به روز شده: 27 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 14 دی 1395 - 19:46:14 | کد مطلب: 357644 چاپ
واكنش يك مرجع تقليد به گرانی‌ها

آیت‌الله نوری‌ همدانی: دریافت دیرکرد ‌حرام و رباخواری است؛ کسی ترتیب اثر نمی‌دهد

دین و اندیشه > دین - همشهری آنلاین:
مرجع تقلید شیعیان گفت: گرانی مسئله مهمی بوده و متأسفانه به‌جز اندک افراد، اکثریت مردم در مضیقه مالی هستند و از گرانی رنج می‌برند که در این زمینه باید با موضوع گرانی ریشه‌ای برخورد کرد.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله حسین نوری همدانی عصر سه‌شنبه در دیدار دادستان کل کشور، با اشاره به اهمیت قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضاییه جزء ارکان مهم و تأثیرگذار کشور بوده و این قوه در برخوردهای قضایی خوب و شفاف عمل می‌کند.

وی ابراز کرد: از قوه قضاییه انتظار داریم سریع‌تر با پرونده‌هایی که چندین سال است مطرح‌شده برخورد کند، همچنین ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را شناسایی کند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه یکی از دلایل گسترش اعتیاد در جامعه نبود اشتغال برای جوانان است، افزود: باید اسباب معیشت، ارزانی و فراوانی نعمت در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی امنیت حال حاضر کشور را در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار مناسب دانست و ادامه داد: یکی از نعماتی که انسان‌ها به آن محتاج هستند، عدل است؛ به‌ نحوی‌ که مراعات حقوق افراد و عملی کردن عدل در جامعه بسیار مهم است که متأسفانه موضوع عدل به‌تمام‌معنا در جامعه عملی نشده است.

استاد برجسته حوزه علمیه با انتقاد از وجود گرانی در جامعه عنوان کرد: گرانی مسئله مهمی بوده و متأسفانه به‌ جز اندک افراد، اکثریت مردم در مضیقه مالی هستند و از گرانی رنج می‌برند که در این زمینه باید با موضوع گرانی ریشه‌ای برخورد کرد.

وی ارسال نامه‌های مردمی درباره دریافت دیرکرد بانک‌ها را مدنظر قرار داد و گفت: چندین سال است نامه‌هایی به دست ما می‌رسد که گلایه از دریافت دیرکرد توسط بانک‌ها دارند و با آنکه بارها گفته‌ایم دیرکرد حرام و رباست ولی متأسفانه هر چه می‌گوییم حرام و جایز است کسی ترتیب اثر نمی‌دهد.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: باید فکری برای فرهنگ انقلاب کنیم تا از این قبیل جریانات در کشور نیفتد، وحدت و اتحاد در همه کارها واجب است.