چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 8 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 16 دی 1395 - 23:23:00 | کد مطلب: 357768 چاپ

مرور دست بافته‌های کهن ۶هزار ساله در نمایشگاه خاطرات کردستان

فرهنگ > هنر - همشهری‌آنلاین:
نمایشگاه مد ولباس آزاده یاسمن نبی زاده با عنوان "خاطرات کردستان "عصر جمعه ۱۷دی ماه در گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران افتتاح خواهد شد.

 روابط عمومی بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران ضمن ا علام این خبر نوشت: در این نمایشگاه لباس‌های اجتماعی و پارچه‌های بافت،موج بافی کردستان با طراحی آزاده یاسمن نبی‌زاده درمعرض دید عموم قرار می‌گیرد.

این طراح، برای احیای دوباره هنر پارچه‌بافی ایرانی که قدمتی شش هزار ساله دارد،راه دست‌بافته‌های كهن ایرانی را با بافتن دوباره تار و پود به دنیای لباس‌های ماشینی و صنعتی امروز باز کرده است.

وی با جاجیم‌بافی قدم به دنیای طراحی لباس گذاشته است.كارهای نبی‌زاده تركیبی از جاجیم و ابریشم است. در تمام كارهایش، پارچه از نوع پارچه‌های دست‌باف است.وی خود را ملزم می‌داند در كارهایش تنها از پارچه‌های دست‌بافته استفاده كند.
این طراح پارچه و لباس، كارش را با جاجیم بافی شروع كرده سپس به ابریشم بافی کاشان روی آورده است و در این نمایشگاه از پارچه های دست باف موج بافی کردستان استفاده کرده است تا بتواند این صنعت فراموش شده را احیاء نماید.

نمایشگاه «خاطرات کردستان» عصر روز جمعه 17دی ماه ساعت ١٦در فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت و تا 26دی، از ساعت ١٠ الی ١٩ و جمعه‌ها از ساعت ١٤ تا ٢١ برپا خواهد بود.