دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 4 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 15 دی 1395 - 22:38:41 | کد مطلب: 357782 چاپ

وزیر‌کشور: برنامه زمانبندی نرسد برگزاری نمایشگاه در سایت سئول را ممنوع می‌کنم

شهر > شهری - وزیر کشور تاکید کرد: باید مشکلات برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در جلسه‌ای با حضور استاندار و شهردار تهران رفع شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی در یکصد و سی و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور که با دستور کار بررسی مشکلات ترافیک شهر تهران و با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و رئیس شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، افزود: مقرر بود نمایشگاه‌های کوچک با بازدید کننده‌های محدود در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران (سایت سئول) برگزار شود بنابراین اگر تا جلسه بعدی شورای عالی ترافیک برنامه زمانبندی مناسب برای برگزاری نمایشگاه در این محل ارایه نشود، حتما برگزاری نمایشگاه در سایت سئول را ممنوع می‌کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه در تهران مهمتر از مسئله ترافیک، مسئله‌ای وجود ندارد گفت: حتما باید شورای ترافیک تهران هر ماه یک جلسه تشکیل دهد اما متاسفانه تعداد جلسات این شورا در سال‌های گذشته محدود بود. وی افزود: باید برای گره‌های ترافیکی در ساعات و ایام خاص تدبیر مناسب اندیشیده شود و با کنترل این نقاط ترافیکی از گسترش ترافیک در سایر نقاط شهر تهران جلوگیری شود. وزیر کشور در خصوص توسعه خطوط مترو در تهران و سایر کشور گفت: دولت درصدد است 2000 واگن خریداری کند و به‌زودی نیز قرارداد این 2000 واگن منعقد می‌شود.

امیدواریم پس از خریداری این واگن‌ها حداقل 1000 واگن به شهر تهران اختصاص پیدا کند. وی همچنین در خصوص قطارهای حومه‌ای نیز گفت: وزیر راه و شهرسازی در خصوص قطارهای حومه‌ای پیگیر هستند و برنامه خوبی نیز در دستور کار دارند. البته این موضوع باید در اولویت قرار بگیرد و اگر در این راستا لازم است باید موضوع به کمیسیون کلانشهرها ارسال شود تا پس از بررسی کمک‌های لازم انجام شود. بی تردید این کمیسیون که در ابتدای دولت یازدهم تشکیل شد اقدام موثر و شایسته‌ای بود و تا به امروز نیز نتایج بسیار خوبی داشته است.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: از شهرداری تهران انتظار داریم هر موردی که جهت کاهش حجم ترافیک شهر تهران نیاز است به صورت اولویت دار ارائه کند تا دولت کمک‌های لازم را برای تحقق این مهم انجام دهد. وزیر کشور تاکید کرد: باید اعمال اقتدار بیشتر نیروهای پلیس راهور را در تهران شاهد باشیم و در این جهت هر کمکی که نیاز باشد انجام خواهیم داد.
وزیر کشور با اشاره به راه اندازی سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) نیز گفت:

برای راه اندازی این سامانه زحمات بسیاری کشیده شد و یکی از توفیقات بزرگ دولت یازدهم محسوب می‌شود که با همکاری همه دستگاه‌ها محقق شد. در حال حاضر حدود 450 مرکز در سراسر کشور به این سامانه متصل هستند اما باید به طور کامل اجرایی شود. هر کجا که نقصی وجود دارد ما آماده کمک برای رفع نقایص هستیم.

وی در خصوص تردد ماشین آلات سنگین در محدوده شهر به ویژه در ساعات شب و حمل کالا در طول روز که یکی از مسائل مطرح شده در این جلسه بود گفت: باید در این خصوص برنامه‌ای زمانبندی شده به شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور آورده شود تا پس از تصمیم گیری ابلاغ شود. رحمانی فضلی در خاتمه در خصوص بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها نیز گفت: باید این بدهی‌ها مشخص شود تا نسبت به پرداخت آنها اقدام شود.