یکشنبه 28 مرداد 1397 | به روز شده: 6 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 16 دی 1395 - 16:45:03 | کد مطلب: 357804 چاپ

آسانژ: اوباما خانواده‌ام را هدف گرفته است

میزآنلاین > گزارش - همشهری آنلاین:
بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس در مصاحبه با فاکس نیوز تاکید کرد: رئیس جمهور در حال کناره گیری آمریکا خانواده‌اش از جمله فرزندانش که کمتر از ۱۰ سال سن دارند، را هدف گرفته است.

به گزارش ایسنا، جولیان آسانژ، بنیان گذار سایت افشاگر ویکی لیکس در مصاحبه با فاکس نیوز به موضوعات متعددی از جمله افشای اسناد و مدارک مربوط به کمیته ملی دموکرات‌ها توسط ویکی لیکس از روسیه پرداخت.

وی گفت: من به صورت غیر قانونی و بدون هیچ اتهامی شش سال است که محبوس هستم. این شرایط بسیار سخت است اما من خودم را برای این ماموریت آماده کردم، من این نوع بازی‌ها را می‌شناسم در آنها قدرت‌های بزرگ سعی می‌کنند تا تلافی کنند اما بحث خانواده متفاوت است. من فرزندان کوچکی دارم که کمتر از 10 سال سن دارند، آنها برای چنین ماموریت و بازی آماده نشده‌ بودند. به نظر من بسیار ناعادلانه است که خانواده من در این ماجرا هدف قرار گیرند. خانواده من بی گناه هستند.

مصاحبه کامل آسانژ با شبکه فاکس نیوز قرار است امروز پخش شود و بخش‌های فوق مربوط به کلیپی است که از این مصاحبه پخش شده است.

بر اساس آمار تحقیقات کارگروه سازمان ملل در خصوص بازداشت‌های خودسرانه، آسانژ به صورت غیر قانونی و خودسرانه بازداشت شده و باید فورا آزاد شود و غرامت دریافت کند.

آسانژ در 19 ژوئن سال 2012 وارد سفارت اکوادور در لندن شد و درخواست پناهندگی سیاسی داد که با درخواستش نیز موافقت شد.