دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 10 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 18 دی 1395 - 19:36:21 | کد مطلب: 357984 چاپ
امیر دریادار سیاری خبر داد؛

بهره‌گیری از تاکتیک‌های جدید در رزمایش دریایی ولایت ۹۵

دفاع > ارتش - همشهری آنلاین:
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران از بهره گیری از تاکتیک های جدید در رزمایش ولایت ۹۵ خبر داد.

به گزارش نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حبیب ‌الله سیاری با اعلام این مطلب، گفت: رزمایش بزرگ دریایی ولایت 95 ماه آینده (بهمن 95) در منطقه ای وسیع در آب‌های جمهوری اسلامی ایران و آب‌های بین‌المللی در شمال اقیانوس هند، برگزار خواهد شد.

وی توضیح داد: در رزمایش امسال، نیروی دریایی ارتش در نظر دارد که از تاکتیک‌های جدید و به روز بهره برده و برای نخستین بار، تاکتیک‌های نبردهای نوین در حوزه های مختلف را به نمایش بگذارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این رزمایش از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نداجا قرار است که در آن، از سلاح‌ها و تجهیزات نوین، به‌روز و جدیدی رونمایی کند که تاثیر بسزایی در توان این نیرو دارد.

امیر دریادار سیاری با بیان اینکه توان نداجا در حوزه موشکی، دست بلند این نیرو در مقابله با هر گونه تهاجمی بوده و هست، تاکید کرد: در رزمایش امسال، انواع موشک‌ها تست عملیاتی شده و به سوی اهداف شلیک خواهند شد.

وی اضافه کرد: از جمله دیگر مواردی که در این رزمایش انجام خواهد شد، حضور بالگردها و هواناوهایی است که به دست متخصصان داخلی و با تکیه بر اقتصاد مقاومتی در نیروی دریایی ارتش مورد تعمیرات اساسی قرار گرفته ‌اند.