شنبه 2 تیر 1397 | به روز شده: 48 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 21 دی 1395 - 21:38:36 | کد مطلب: 358135 چاپ

آشنایی با مطرح‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۷ | تیکن ۷

میزآنلاین > فضای سایبر - همشهری آنلاین - سجاد میرزامهدی تهرانی:
تکن ۷ (Tekken ۷) یک بازی ویدئویی به سبک مبارزه‌ای از مجموعه بازی‌های تیکن که توسط باندای نامکو انترتینمنت و ۳۱ ماه مارچ منشتر می‌شود.

تيكن 7 در سبك مبارزه‌اي است و طبق گفته سازندگان این بازی؛ تغیير و تحولات زیادی در طراحی این بازی انجام شده و حتي اين تغييرات در گیم پلی مبارزه‌ای و گرافیکی آن به شدت محسوس بوده ضمن اينكه طراحی گرافیکی این بازی توسط موتور قدرتمند unreal 4 انجام شده است.

از مزایای این بازی برای کنسول‌های بازی وجود تعداد حالت‌های زیادی برای تنوع بازی در طی خط اصلی داستان بازی است. همانند نسخه‌های پیشین، تيکن ۷ بر روی مبارزات ۱ به ۱ تمرکز خواهد کرد و از مبارزات تیمی و ۲ به ۲ در این نسخه استفاده نخواهد شد.

دو مکانیزم جدید به این بازی اضافه شده‌اند؛ اولی سیستم ریج آرت (rage art) نام دارد که هنگامی که سلامتی بازیکن به وضعیت بحرانی برسد، به بازیکن این اجازه را می‌دهد تا چندین فنون غیر قابل دفاع را اجرا کرده (که تقریباً معادل ۴۰ تا ۸۰٪ بسته به نوع ضربه و شخصیت انتخاب شده) از سلامتی حریف کسر خواهد کرد.

دومین سیستم پاورکراش (power crash) نام دارد که این مکانیزم نیز به بازیکن این قابلیت را می‌دهد که حتی در هنگام ضربه خوردن از حریف، حرکات و حملهٔ خود را ادامه دهد، اگرچه ضربات حریف هنوز باعث کاهش سلامتی بازیکن می‌شوند.

تیکن

تیکن