چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 56 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 21 دی 1395 - 19:37:30 | کد مطلب: 358346 چاپ

پیام تسلیت حسن خمینی به همسر آیت‌الله هاشمی

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:
سید حسن خمینی با بیان خاطراتی از کودکی خود گفت کمتر کسی به همسر آیت‌الله هاشمی تسلیت گفته است و لازم دانستم به ایشان مستقلا تسلیت بگویم.

به گزارش جماران، سید حسن خمینی در اینستاگرام خود نوشت:

امروز تن حضرت آیت‌الله هاشمى را در خاک گذاشتند و من که به اندازه عمرم از این مرد خاطره دارم ، ناباورانه نگاه مى کردم. سى و شش سال همسایه دیوار به دیوار بودیم و با فرزندان ایشان از کودکى هم بازى و هم درس و هم مدرسه. روزى همراه ایشان به سفرم رفتم. جنگ بود و هزار خطر. مادرم از پدرم پرسید براى حسن خطر ندارد؟ یادم نمى رود که جواب شنیداگر خطرى آشیخ اکبر را تهدید کند بگذار حسن را هم تهدید کند. نمى دانم چرا ولى بسیار دوستش مى‌داشتم.

نوشته‌اند الحبّ و البغض یتوارثان( حب و بغض به ارث مى‌رسند) شاید این نیز میراث ماست. در این سال‌ها و سال‌هاى مبارزه همسر مکرمه اش که سال‌ها از نزدیکترین دوستان و همدمان همسر امام بود، بسیار سختى کشید. کمتر به ایشان تسلیت گفته شده است. لازم دانستم به این بانوى بزرگوار که از نوادگان مرجع عظیم الشأن حضرت آیت‌الله العظمى سید محمد کاظم یزدى(ره) است ،مستقلاً تسلیت بگویم. پریشب خطاب به بدن بى‌جان آقاى هاشمى مى‌گفت بى‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذارى. ؟ حالا من بى‌تو چه کنم؟ تقدیر دیگر گونه رقم خورد.