یکشنبه 6 خرداد 1397 | به روز شده: 42 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 21 دی 1395 - 21:18:12 | کد مطلب: 358363 چاپ

قتل مسلحانه به‌خاطر خسارت تصادف

اجتماع > اجتماعی - مرد جوان وقتی خودروی دوستش را امانت گرفت و با آن تصادفی شدید کرد نمی‌دانست همین اتفاق به قیمت جانش تمام می‌شود. صاحب خودرو به‌خاطر خسارتی که به ماشینش وارد شده بود، دوستش را با شلیک گلوله به قتل رساند.

ظهر 13 آذر، مأموران كلانتري128 تهران‌نو در جريان قتل مرموز مردي قرار گرفتند. مرد 35ساله با شليك گلوله مجروح شده و پس از انتقال به بيمارستان جانش را از دست داده بود. در چنين شرايطي ماجرا به قاضي ايلخاني، كشيك جنايي پايتخت مخابره و با دستور وي تحقيقات شروع شد. جنايت در خانه‌اي در خيابان دماوند رخ داده بود كه پاتوق افراد سابقه‌دار و معتاد بود. آنطور كه مشخص بود مقتول و قاتل براي انجام كاري به آنجا رفته بودند كه به‌خاطر اختلافاتي كه با هم داشتند درگيرشدند.

در جريان اين درگيري قاتل با اسلحه كمري كه همراهش بود گلوله‌اي به مقتول كه از دوستانش بود شليك كرده و گريخته بود. بررسي‌ها حكايت از اين داشت كه عامل جنايت 11فقره سابقه كيفري داشته و آخرين‌بار مهرماه امسال از زندان آزاد شده بود. جست‌وجو براي دستگيري متهم فراري ادامه داشت تا اينكه 19دي‌ماه در منطقه فشافويه به دام افتاد و اسلحه وي در خانه يكي از دوستانش كشف شد.

متهم در بازجويي‌ها به تيراندازي مرگبار اقرار كرد و درخصوص انگيزه‌اش گفت: يك روز براي مصرف شيشه به پاتوقم رفته بودم كه در آنجا مقتول را ديدم. او سوئيچ ماشين پيكان وانتم را بدون اجازه من برداشت و پس از آن متوجه شدم كه با ماشين من تصادف شديدي كرده است. خسارت آن به حدي بود كه ديگر امكان استفاده از ماشين وجود نداشت. او حاضر نمي‌شد خسارت ماشين را پرداخت كند و همين موضوع باعث درگيري ما شد.

وي گفت: پيش از آن و در زماني‌كه زندان بودم، يكي از هم‌بندي‌هايم به من گفته بود كه اسلحه‌اي را نزد يكي از دوستانش در منطقه حصارك شهرستان كرج به امانت گذاشته است. من هم به آنجا رفتم و اسلحه را گرفتم تا هرطور شده پول خسارت ماشين را بگيرم. روز حادثه همراه او به پاتوقم رفتيم كه اختلافات را حل و فصل كنيم، اما با مقتول درگير شدم و وقتي بار ديگر از او شنيدم كه حاضر به پرداخت خسارت نيست با اسلحه به سمت او شليك كردم. در همين حال سرهنگ كارآگاه حميد مكرم، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران گفت: متهم جهت انجام تحقيقات تكميلي در اختيار مأموران اداره دهم پليس آگاهي تهران قرار گرفته است.