چهارشنبه 30 خرداد 1397 | به روز شده: 42 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 22 دی 1395 - 16:48:09 | کد مطلب: 358451 چاپ

رونمایی از فیلم جدید هیو جکمن در جشنواره برلین

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
فیلم «لوگن» جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های «مردان ایکس» اولین نمایش جهانی خود را در بخش غیررقابتی جشنواره برلین ۲۰۱۷ تجربه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت جشنواره برلین، «لوگن» که دنباله دو فیلم «خاستگاه مردان ایکس: ولورین» (۲۰۰۹) و «ولورین» (۲۰۱۳) و دهمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «مردان ایکس» محسوب می‌شود، به کارگردانی «جیمز منگولد» و با بازی «هیو جکمن» در نقش اصلی در بخش غیررقابتی شصت‌وهفتمین جشنواره فیلم برلین رونمایی می‌شود.

فیلم «لوگن» که در آن بازیگران دیگری چون «پاتریک استوارت» و «دافنه کین» ایفای نقش می‌کنند درباره یک «ولورین» سالخورده است که قدرت‌هایش رو به تحلیل است. این فیلم پیش از اکران عمومی خود در ماه مارس 2017در جشنواره برلین به روی پرده می‌رود.

فیلم «شب تنها در ساحل» به کارگردانی «هونگ سانگ سو» از کره جنوبی، «بار» به کارگردانی «الکس دلا ایگلسیا» از اسپانیا، «شب‌های روشن» ساخته «توماس آرسلان» محصول آلمان و نروژ، «یواخیم»به کارگردانی «مارسلو لوپز» محصول مشترک برزیل و پرتغال، «آقای لانگ» از «سابو» (ژاپن، آلمان، هنگ‌کنگ، چین، تایوان)، «بازگشت به مونتاک» از «وُلکر شلندروف» (آلمان، فرانسه، ایرلند) و «موش وحشی» ساخته «جوزف هادر» (اتریش) نیز فیلم‌هایی هستند که به فهرست بخش رقابتی برلین اضافه شدند.

پیش از این نیز 10 فیلم به عنوان اولین فیلم‌های حاضر در بخش رقابتی برلین معرفی شده بودند.

شصت‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از ۹ تا ۱۹ فوریه ۲۰۱۷ (۲۱ بهمن تا اول اسفند) در آلمان برگزار می‌شود و امسال ریاست هیأت داوران بخش رقابتی جشنواره را «پل ورهوفن» کارگردان هلندی برعهده دارد.