چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 11 بهمن 1395 - 11:20:35 | کد مطلب: 360433 چاپ

رئیس جمهور آمریکا نژادپرست و ریاکار است

جهان > اروپا - همشهری‌آنلاین:
دستور جنجالی رئیس جمهور آمریکا در خصوص ممانعت از ورود مهاجران مسلمان از هفت کشور اسلامی باعث شده است پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌ها نیز واکنش تندی به این موضوع نشان بدهد و رئیس جمهور آمریکا را تلویحا یک نژادپرستِ ریاکار خطاب کند.

پاپ فرانسيس، رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: ریاکاری است که خود را مسیحی بخوانید و مهاجرانی را که به دنبال کمک هستند، پس برانید، کسانی که گرسنه یا تشنه هستند، از خود برانید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اینترنتی بای پارتیزان ریپورت نوشت: شاید بتوان پاپ فرانسیس را سیاسی‌ترین پاپ تاریخ دانست که بیش از همه پیشینیان خود در این منصب درباره مسائل سیاسی نظر داده است و اظهارات اخیر او درباره دستور اجرایی ترامپ در منع ورود مهاجران مسلمان را بسیار پرهیجان و تند دانست.

اين درحالي‌است كه پاپ پيشتر گفته بود فعلا قضاوت درباره ترامپ زود است و بايد منتظر ماند.

هنوز چند روزی از صدور دستور ترامپ نگذشته است که گروه های مختلف از آتئیست‌ها (بی خدایان) تا مسیحیان باورمند خشم خود را از این اقدام ابراز کرده اند.
در این میان رهبر کاتولیک‌ها نیز در سخنرانی خود در جمع کاتولیک‌ها و لوتران‌ها در آلمان گفت «کسانی که می‌خواهند از مسیحیت در غرب دفاع کنند و از سوی دیگر علیه مهاجران و دیگر ادیان عمل می‌کنند دچار تناقض شده‌اند. این چیزی است که من در کتاب‌ها نخوانده‌ام ولی هر روز در روزنامه‌ها و تلویزیون می‌بینم.»

او گفت: این بیماری یا بهتر بگوییم گناهی است که عیسی مسیح (ع) آن را محکوم کرده و ریاکاری خوانده است، به‌خصوص از سوی کسی که خود را مسیحی نیز می‌خواند ولی براساس آموزه‌های مسیح زندگی نمی‌کند. نمی‌توانید بدون الگو قرار دادن زندگی مسیح، خود را مسیحی بخوانید.

رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: بدون پیروی کردن از آموزه های مسیح (ع) نمی‌توانید خود را مسیحی بخوانید. نمی‌توانید بی‌آن‌که آموزه مسیح را در آنچه در باب 25 «انجیل متی» آورده شده به کار گیرید، خود را مسیحی بخوانید. ریاکاری است که خود را مسیحی بخوانید و کسی را که به کمک شما نیاز دارند از خود برانید.»

در همین زمینه: