جمعه 29 تیر 1397 | به روز شده: 51 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 15 بهمن 1395 - 17:37:30 | کد مطلب: 360817 چاپ
پيام وزير بهداشت به مناسبت روز پرستار

خدمت عاشقانه

زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
وزیر بهداشت، به مناسبت فرا رسیدن روز پرستار، پیامی با عنوان "خدمت عاشقانه" منتشر و از پرستاران، تشکر کرد.

به گزارش وبدا، متن پیام دكتر سيد حسن هاشمي به شرح زیر است:

خدمت عاشقانه

نام‌گذاری‌ روزهایی مانند روز پرستار قطعا برای یادآوری ارزش تلاش‌های بخشی از افراد جامعه است که به یک نام یا صفت از دیگران متمایز می‎شوند؛ و اگرنه هر روز، روز پرستار، پزشک، ماما، بهیار و... است؛ همه آن‌ها که در قالب یک تیم و در سراسر میهن عزیزمان ایران، روز و شب در حال خدمت به هموطنان هستند.

جامعه پرستاری طی سال‌های اخیر مانند تمام همکاران‌شان در عرصه بهداشت و درمان کشور، علی‌رغم تاخیرهای چند ماهه ناشی از بدقولی بیمه‌ها در پرداخت کارانه‌ها، با صبوری کمک کردند که طرح تحول نظام سلامت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های دولت یازدهم تا امروز با موفقیت به پیش رود و من به سهم خود سپاسگزار یکایک‌شان هستم.

امروز بالغ بر 60 هزار دانشجو در مقاطع مختلف در بیش از 181 دانشکده پرستاری، مشغول کسب دانش هستند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با داشتن بیش از 14هزار مدیر پرستاری در لایه‌های مختلف، حدود 150 هزار پرستار را در بخش‌های دولتی و غیردولتی مدیریت می‌کند.

همکاران پرستار اما خوب می‌دانند که ما هم به دلیل عدم اجازه و امکان به‌کارگیری نیرو، با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستیم؛ نمونه‌اش هم کمبود حداقل 50 هزار نیروی پرستار به خاطر رعایت نکردن حداقل استانداردها طی سال‌های گذشته است که امیدوارم این معضل هر چه زودتر و همراه با موضوع تخصیص اعتبارات، با عنایت دولت و مجلس برطرف شود.

البته من و همکارانم، طی این دوره در تمام بخش‌ها و ازجمله پرستاری، هر کاری که از دست‌مان برآمده انجام داده‌ایم و آن‌چه در اختیار ما نبوده انشاءالله در دولت‎های آینده اجرایی شود.

در پایان ولادت با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را به همه پرستاران عزیز و ارجمند کشور تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم همه با همدلی و خدمت عاشقانه، چون همیشه مرهمی بر درد بیماران باشیم.

دکتر سید حسن هاشمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی