پنج شنبه 3 خرداد 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 24 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 29 بهمن 1395 - 22:16:14 | کد مطلب: 362334 چاپ

نقشه گانگستری ٣ مأمور قلابی برای‌سرقت مسلحانه

اجتماع > اجتماعی - مردان مسلح که با تقلید صدا به خانه ۸ مرد افغان دستبرد زده و ۱۵۰ میلیون تومان پول و طلا دزدیده بودند با هوشیاری همسایه‌ها دستگیر شدند.

چند شب پيش ساكنان ساختماني در جنوب غرب پايتخت صداي فريادهاي «آي دزد، آي‌دزد» مردي را شنيدند و 3نفر را ديدند كه به سرعت از ساختمان خارج شده و فرار كردند. آنها به سمت موتوري كه سر كوچه پارك شده بود مي‌دويدند و شاهدان به تعقيب آنها پرداختند و موفق شدند يكي از آنها را دستگير كنند. با حضور پليس معلوم شد كه دزدان به خانه ‌اي دستبرد زده بودند كه 8مرد افغان در آنجا زندگي مي كردند. مأموران در اين خانه با 8مرد افغان روبه‌رو شدند كه دست و پايشان با طناب بسته شده بود.

يكي از آنها گفت: ما سال‌ها قبل توسط قاچاقچيان انسان و به‌صورت غيرقانوني براي كار به ايران آمديم. ساعاتي قبل زنگ خانه به صدا درآمدو يكي از دوستانم به نام جمعه از من خواست در را باز كنم. من هم در را باز كردم غافل از اينكه يكي از هموطنانم با تقليد صداي جمعه نقشه شومي براي ما كشيده است. لحظاتي بعد 3مرد وارد خانه‌ شدند. يكي از آنها را دورادور مي‌شناختم. او همان كسي بود كه با تقليد صدا خواست در را باز كنم. 2نفر ديگر اما ايراني بودند كه اسلحه و شوكر در دست داشتند و خود را مأمور معرفي كردند. آنها با تهديد سلاح دست و پاهايمان را با طناب و چسب بستند.

پس از آن با پيدا كردن مقدار زيادي پول و طلا كه حاصل ماه‌ها كارمان بود، آنها را داخل گوني برنج ريختند. آن شب حدود 150ميليون تومان پول و طلا در خانه داشتيم كه دزدان آن را سرقت كردند اما بخت با ما يار بود و درست در همان لحظه كه قصد فرار داشتند، دوستم جمعه سربزنگاه رسيد و با ديدن آنها شروع به سر و صدا كرده و همسايه‌ها را خبر كرد.

جوان دستگير شده اهل افغانستان بود و اطلاعات آنها را از مدت‌ها قبل در اختيار 2متهم ايراني قرار داده بود.او گفت: با برنامه‌ريزي قبلي راهي عراق شديم و پس از خريد اسلحه به ايران برگشتيم. مي‌دانستم كه مالباخته‌ها پول و طلاي زيادي در خانه دارند و به همين دليل نقشه سرقت از آنجا را كشيديم اما پيش از فرار دستگير شدم. پس از اقرار وي، مأموران 2سارق مسلح فراري را دستگير و آنها به سرقت 150ميليون تومان پول و طلا اقرار كردند و هر سه‌متهم با دســتور قاضي نصرتي بازپرس شعبه اول دادسراي ويژه سرقت در بازداشت به سر مي برند و تحقيقات ادامه دارد.