چهارشنبه 2 خرداد 1397 | به روز شده: 19 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 10 اسفند 1395 - 20:16:28 | کد مطلب: 363583 چاپ

اعتراف مقام نظامی صهیونیست به شکست در جنگ ۵۱ روزه غزه

جهان > غرب آسیا - همشهری آنلاین:
فرمانده سابق منطقه جنوبی ارتش رژیم صهیونیستی قبل از انتشار گزارش بازرس رژیم صهیونیستی در مورد جنگ ۵۱ روزه غزه اذعان کرد که کابینه اسراییل در این جنگ شکست سنگینی متحمل شد.

به گزارش ايرنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت، 'یوم تو سامیا' تاکید کرد که اختلاف زیادی میان مقام های اسراییل (رژیم صهیونیستی) درباره تعداد تونل های مقاومت در جنگ 51 روزه وجود داشت.

سرتیپ ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی تصریح کرد که ارتش اسراییل از 4 ماه قبل از آغاز جنگ 51 روزه در تابستان سال 2014، از خطر تونل های مقاومت خبر داشت و سازمان اطلاعات و فرماندهی منطقه جنوبی ارتش این رژیم موضوع تونل ها را قبل از آغاز جنگ بررسی کرده و طرحی را نیز برای نابودی تونل ها ارائه داده بودند، (که اقدامی نشد)، اما به هر حال، ارتش اسراییل در این جنگ شکست بزرگی را متحمل شد.

سامیا خاطر نشان کرد که تناقضات زیادی در مورد اطلاعات ارتش اسراییل از تونل های مقاومت وجود داشت، به گونه ای که فرماندهی عالی ارتش (متکال) از وجود 68 الی 87 تونل در غزه سخن می گفت، اما طبق اطلاعاتی که ما در اختیار داشتیم، 31 تونل در این باریکه وجود داشت.