دوشنبه 28 خرداد 1397 | به روز شده: 3 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 12 اسفند 1395 - 12:37:23 | کد مطلب: 363675 چاپ

عراقچی: برقراری روابط با آمریکا در دستور کار ما نیست

ایران > سیاست‌خارجی - همشهری آنلاین:
سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با رسانه روس تأکید کرد «برقراری روابط با آمریکا» در دستور کار ایران قرار ندارد.

فارس نوشت: سید عباس عراقچی که در راس هیاتی برای شرکت در نشست مقامات عالیرتبه اجلاس شورای حقوق بشر به ژنو رفته، در سخنرانی خود در این نشست مواضع جمهوری اسلامی ایران در مسائل حقوق بشری را تشریح کرد.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه ایران در حاشیه این نشست، با یک رسانه روس مصاحبه کرد.

عراقچی در مصاحبه با اسپوتنیک تاکید کرد که برقراری روابط بین ایران و آمریکا در دستور کار تهران قرار ندارد.

معاون وزیر خارجه ایران گفت: «ما هنوز هیچ تماسی(با دولت آمریکا) برقرار نکرده‌ایم اما به تماسهایمان در سطح کارشناسی برای اجرای برجام ادامه می دهیم. برقراری روابط با آمریکا، در دستور کار ما نیست».

معاون محمدجواد ظریف در ادامه تاکید کرد که طبق مفاد برجام و کمیسیون مشترک، برقراری برخی ارتباطات در سطح فنی لحاظ شده که برای اجرای توافق هسته ای است.

آقای عراقچی افزود: «در شرایط کنونی اصلا موضوع روابط دوجانبه با آمریکا، مطرح نیست».

معاون وزیر خارجه ایران در این مصاحبه درباره تماسها و مشروتهای مداوم ایران با روسیه به ویژه به دنبال روی کار آمدن دولت ترامپ سخن گفت.

او گفت: «ما قطعا با روسیه در تقریبا همه سطوح، تماسها و مشروتهایی داشته ایم. من اخیرا به مسکو سفر و با همکارم سرگئی ریابکوف(معاون وزیر خارجه) دیدار کردم و ما درباره ابعاد مختلف اجرای برجام به ویژه به دنبال تحولات جدید در آمریکا تبادل نظر کردیم. ما با انها در سطوح کارشناسی هم در ارتباط هستیم. وزرای ما هم مرتب با هم ملاقات میکنند. دفعه آخر در مونیخ ملاقات کردند. ما با روسیه همکاری عالی داریم».