شنبه 2 تیر 1397 | به روز شده: 45 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 22 اسفند 1395 - 19:25:11 | کد مطلب: 364836 چاپ

گاردین | نمایش نقاشی هیتلر در موزه دیوانگی

فرهنگ > هنر - همشهری آنلاین:
یکی از نقاشی‌های «آدولف هیتلر» در موزه «دیوانگی» به‌نمایش درآمد.

یک اثر نقاشی از کارهای «آدولف هیتلر» دیکتاتور آلمانی،‌ در نمایشگاهی ایتالیایی که با عنوان «موزه دیوانگی» برگزار شده است، به‌نمایش درآمد.

این نمایشگاه از ۱۱ مارس (شنبه، ۲۱ اسفندماه) افتتاح شده و در آن، آثاری از «فرانسیسکو گویا» و «فرانسیس بیکن» هم عرضه می‌شود. «موزه دیوانگی» که توسط «ویتوریو اسگاربی» منتقد تلویزیونی برگزار شده، روی رابطه بین هنر و بیماری‌های روانی تمرکز دارد.

«اسگاربی» دلیل انتخاب نقاشی «هیتلر» را این‌گونه بیان کرد: این اثر درون ذهن فردی دیکتاتور و آدمکش را نمایان می‌کند. این نقاشی نشان‌دهنده روان پریشان و بدبختی «هیتلر» است.

تا کنون چند نقاشی از «هیتلر» در حراجی‌های دنیا به فروش رسیده، اما این نخستین‌بار است که یکی از کارهای او در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. رئیس حزب نازی که جان میلیون‌ها نفر را گرفت، پیش از ورود به عرصه‌ تاریک زندگی‌اش، هنرمندی ناموفق بود؛ اما جالب است که نقاشی‌های او همچنان به قیمت گزاف در حراجی‌ها فروخته می‌شود.

«هیتلر» در دوران جوانی و هنگامی که در مونیخ و وین زندگی می‌کرد، صدها اثر نقاشی خلق کرد که البته نمونه‌های جعلی فراوانی نیز از آن‌ها در بازار فروش آثار هنری وجود دارد و از آنجا که او سبک منحصربه‌فردی در نقاشی نداشت و فقط کپی می‌کرد، تشخیص اصالت کارهای او، بسیار دشوار است.