جمعه 4 خرداد 1397 | به روز شده: 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 24 اسفند 1395 - 22:23:10 | کد مطلب: 365120 چاپ

شکست غیرمنتظره پرسپولیس در قطر

ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:
دیدار تیم‌های پرسپولیس و الریان با برتری ۳ بر ۱ قطری‌ها به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، در ادامه هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از گروه D پرسپولیس ایران از ساعت ۱۸:۵۵میهمان الریان قطر بود که این دیدار در نهایت با برتری سه بر یک به سود الریان به پایان رسید.

برای پرسپولیس در این دیدار مهدی طارمی در دقیقه ۶ و برای الریان تاباتا در دقیقه ۱۸، ۵۷ و گارسیا در دقیقه ۸۷ گلزنی کردند.

در آغاز نیمه نخست این دیدار شاهد بازی پایاپایی بودیم اما شاگردان برانکو روی حرکت خوب محسن مسلمان و عملکرد خوب مهدی طارمی به گل رسید. در دقیقه ۶ بازی محسن مسلمان پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک پاس زیبا مهدی طارمی را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد و این بازیکن هم با یک مهار توپ خوب ضربه پای راست، دروازه حریف را باز کرد.

در ادامه شاگردان میشل لادروپ حملاتی را روی دروازه پرسپولیس طراحی کردند تا این که در دقیقه ۱۸ تاباتا توانست با یک حرکت زیبا دروازه پرسپولیس را باز کند.

پس از به ثمر رسیدن گل تساوی الریان، کمی بازی متعادل شد. در ۱۰ دقیقه پایانی بازی پرسپولیس فرصت‌های بیش‌تری برای باز کردن دروازه حریف داشت اما هر بار شاگردان برانکو نتوانستند از موقعیت‌های خود استفاده کنند.

در آغاز نیمه دوم بازی باز هم قرمزپوشان الریان فشار زیادی روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند تا به گل برسند. البته مهدی طارمی هم یکی دو فرصت را از دست داد. مهدی طارمی در دقیقه ۵۲ درون محوطه جریمه فرصت خوب برای باز کردن دروازه الریان داشت که نتواسنت از این فرصت استفاده کند.

در ادامه و در دقیقه ۵۷، تاباتا درون محوطه جریمه پرسپولیس روی خطای سید جلال حسینی نقش بر زمین شد تا داور بازی نقطه پنالتی را نشان دهد. در ادامه تاباتا با استفاده از این فرصت گل دوم خودش و تیمش را به ثمر رساند.

پس از گل الریان، شاگردان برانکو از لاک دفاعی خارج شدند و با طراحی حملاتی قصد باز کردن دروازه حریف را داشتند که با هوشیاری مدافعان حریف نتوانستند کاری از پیش ببرند.

در ادامه مهدی طارمی در دقیقه ۷۱بازی، درون محوطه جریمه الریان نقش بر زمین شد اما داور بازی اعتقادی به خطا نداشت.

در دقیقه ۸۷ بازی قرمزوشان الریان صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که تاباتا با ارسال توپ برای سانتیاگو گارسیا فرصت خوبی برای این بازیکن ایجاد کرد و گارسیا نیز با یک ضربه زیبا دروازه پرسپولیس را باز کرد.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، صادق محرمی، محسن ربیع‌خواه ، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان، سروش رفیعی (از دقیقه ۹۰ محمد انصاری)، فرشاد احمدزاده (از دقیقه ۸۵ علی علیپور)، مهدی طارمی و وحید امیری.

ترکیب الریان: عمر باری، ناتان اوتاویو، گونزالو ویرا، مصعب خضر، عبدالکریم سالم، عبدالرحمن الحرازی، دانیل گومو، کوه میونگ جین، رودریوگو تاباتا، سرجیو گارسیا و سباستین سوریا.