یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 50 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 25 اسفند 1395 - 14:17:05 | کد مطلب: 365166 چاپ

آخرین وضعیت سوخت‌رسانی در ایام نوروز

اقتصاد > انرژی - همشهری آنلاین:
مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به آمادگی این شرکت برای سوخت‌رسانی در ایام نوروز اظهار کرد: در زمینه سوخت‌رسانی آمادگی کامل وجود دارد و به هر استان بر اساس پذیرش مسافر توزیع متوازنی صورت خواهد گرفت.

عباس کاظم‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد میزان ذخیره بنزین در ایام نوروز اظهار کرد: انبارها با یکدیگر مرتبط هستند و نمی‌توان گفت چقدر بنزین در کدام انبار موجود است. درواقع میزان ذخایر در مقایسه با سال‌های قبل و با نگاهی که به رشد مصرف و میزان تقاضا مطلوب است اما چون ذخیره ما در کل کشور محدود به نقطه خاصی نیست و به صورت شناور عمل می‌کند، نسبت به تقاضای هر استان و بر اساس پذیرش مسافر توزیع متوازنی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ذخیره بنزنی بر اساس عرف مصرف سنواتی استان‌هایی که مسافرپذیری بیشتری دارند صورت گرفته اما قناعت به ذخیره موجود نمی‌کنیم، استان‌ها به خطوط لوله متصل هستند و از طریق نفت‌کش هم می‌توان به آن‌ها سوخت‌رسانی کرد. بنزينی که در ایام نوروز در کلان شهرها توزیع می‌شود یورو 4 است.

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: با توجه به افزایش تعداد خودروها و افزایش تعداد سفرها پیش‌بینی می‌شود میزان مصرف بنزین در نوروز امسال بیشتر از سال‌های گذشته باشد.

وي در ادامه گفت: در زمینه CNG هم مشکلی وجود ندارد و تجهیزات هم به روز است.