شنبه 2 تیر 1397 | به روز شده: 46 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 26 اسفند 1395 - 13:40:40 | کد مطلب: 365235 چاپ

تسلیت انجمن علمی روان‌پزشکان ایران برای درگذشت افشین یداللهی

فرهنگ > ادبیات - همشهری‌آنلاین:
انجمن علمی روانپزشکان ایران در بیانیه‌ای درگذشت افشین یداللهی، روانپزشک و ترانه‌سرای نامی را به جامعه فرهنگی و روانپزشکی تسلیت گفت.

در این بیانیه که نسخه‌آی از آن برای همشهری‌آنلاین ارسال شده آمده است:

عمر دست اوست اما جان تو جان من است
با تو پیمانی که بستم ذوق پنهان من است

خبر درگذشت همکار محبوب و سرشار از اندیشه و زندگی‌مان دکتر افشین یدالهی حکایتی نیست که واژه‌ها را توان تحمل آن باشد. این روان‌پز‌شک خوش‌نام که با طبعی سرشار و قریحه‌ای بی بدیل قله‌های رفیع ادبیات پارسی را درنوردیده بود. بی تردید از دلسوزترین و انسان دوست‌ترین انسان‌هایی بود که می‌توانیم در میان هم‌روزگاران خود بیابیم.

این چهره فرهیخته چه خوش افتخاری داشت که با علم و هنر خود آرام بخش هم‌نوعان خود شد و مانند ادبیات در روانپزشکی نیز همواره با مردم مهربان و همراه بود و تا آخرین روزهای زندگی خود، رابطه خود با بیماران پردرد و محروم روانپزشکی را پاس‌داشت و در انجام طبابت در مناطق محروم پیش‌گام بود.

دکتر افشین یداللهی تا آخرین روزهای زندگی خود رسالت پاسداری از سلامت روان مردم را به دوش می‌کشید و همواره در مسیر ارتقاء سلامت روان جامعه در حرکت بود. نمونه بارز آن در اشعار "جان من جان تو است" و آلبوم اخیر وی"میفهممت" مشهود است. سروده و اجرای "جان من جان تو است" مفهوم عمیق رابطه پزشک بیمار و نگرانی‌های بیمار را با همدلی وصف ناپذیر و رویکردی واقع‌گرایانه با خود حمل می‌کند.

دکتر یداللهی عزیز همواره در تلاش‌های صنفی در کنار همکاران خود مشارکتی فعال داشت و حضور او در هیات مدیره منتخب انجمن علمی روانپزشکان ایران شاهد چنین مدعایی است

دکتر یدالهی بی‌آن که نیازمند هیابانگ باشد نامی ماندگار در ذهن و زبان دانش و ادبیات معاصر به شمار می‌رود.

فقدان این عزیز ره‌سپرده را به مردم ايران، جامعه پزشكي، روانپزشكي و هنري ايران تسلیت می‌گوییم.

دكترمريم رسوليان
رييس انجمن علمي روانپزشكان ايران