پنج شنبه 31 خرداد 1397 | به روز شده: 6 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 20 فروردین 1396 - 16:09:48 | کد مطلب: 366496 چاپ

مراسم «اعتکاف» در ۴۳ دانشگاه کشور برگزار می‌شود

دین و اندیشه > دین - همشهری آنلاین:
مراسم معنوی اعتکاف در سال جاری به صورت گسترده‌تری نسبت به سال‌های قبل در دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، همزمان با ماه رجب و ایام اعتکاف مساجد 43 دانشگاه‌ از سراسر کشور، مطابق سال‌های گذشته مراسم معنوی اعتکاف را برگزار می‌کنند و میزبان دانشجویان و اقشار مختلف مردم معتکف هستند.

مراسم اعتکاف رجبیه دانشجویان و دانشگاهیان در سال 1396، همزمان با روزهای 22، 23 و 24 فروردین ماه مصادف با 13، 14 و 15 رجب در مساجد دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

در سال جاری علاوه بر دانشگاه‌های تهران، این مراسم معنوی به صورت گسترده‌تری نسبت به سال‌های قبل در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار و دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه آزاد، پیام نور، علمی کاربردی و فرهنگیان برنامه‌های گسترده‌ای برای ایام اعتکاف در نظر گرفته‌اند.

در پایتخت کشور هم دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علامه طباطبائی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه خوارزمی میزبان دانشجویان برای مراسم اعتکاف خواهند بود.

مراسم اعتکاف اساتید دانشگاه‌ها نیز همچون سال‌های گذشته در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای اطلاع از جزئیات این مراسم در دانشگاه‌های مختلف می‌توانند به نشانی اینترنتی http://www.nahad.ir مراجعه کنند.