پنج شنبه 31 خرداد 1397 | به روز شده: 7 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 27 فروردین 1396 - 17:49:18 | کد مطلب: 367195 چاپ

دریادار سیاری: هیچ شناور بیگانه‌ای از دید پایگاه‌های دریایی ایران پنهان نیست

دفاع > ارتش - همشهری آنلاین:
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به امنیت موجود در کشور گفت: امروز به واسطه حضور مقتدرانه، هیچ شناور بیگانه‌ای از دید پایگاه‌های دریایی ما پنهان نمی‌ماند.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار سیاری روز یکشنبه در اولین حضور خود در سواحل مکران طی سال جدید در جمع کارکنان منطقه دوم ولایت جاسک بیان داشت: امروز با وجود ناامنی ها در اطراف کشور، شاهد امنیت پایدار در ایران هستیم و علت آن هم بهره مندی از نیروهای مسلح قوی و آماده به کار است.

دریادار سیاری خاطرنشان کرد: در سواحل مکران به لطف خداوند و به پشتوانه حضور ارزشمند نیروهای مسلح به ویژه نیروی دریایی راهبردی ارتش امنیت کامل در سراسر این سواحل وجود دارد.

وی افزود: امنیت و آرامش امروز در تنگه هرمز، شمال خلیج فارس، دریای عمان، اقیانوس هند، خلیج عدن و تنگه باب المندب که محل تردد کشتی های تجاری و نفتکش ماست، حاصل کار و تلاش دریادلان در این نیروی راهبردی است .

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال پیرامون پیشرفت های نظامی کشور، اظهار داشت: کشور ما در اوایل انقلاب هیچ تجهیزاتی نداشت و به بیگانگان وابسته بود ، اما امروز قادر به تامین و ساخت تجهیزات مورد نیازمان هستیم.

دریادار سیاری تاکید کرد: ما با توکل به خداوند این اطمینان را به ملت شریف ایران می دهیم که در نیروی دریایی راهبردی ارتش برای تأمین تجهیزاتمان دست نیاز به سوی هیچکس دراز نخواهیم کرد.

وی گفت: پس از ابلاغ تدبیر فرماندهی معظم کل قوا در سال 1378 مبنی بر لزوم ساخت ناو موشک انداز اولین ناو ما تحت عنوان پیکان در سال 1382 به ناوگان شمال ملحق شد، سال 85 ناو جوشن و سال 88 ناو درفش را به آب انداختیم و در سال 93 ناوشکن دماوند رونمایی شد و در آینده بسیار نزدیک طی سال جاری آئین الحاق ناو موشک انداز «سپر» را به ناوگان شمال نیروی دریایی راهبردی ارتش برگزار می کنیم.

دریادار سیاری تمامی این دستاوردها را به عنوان عملکرد مطلوب نیروی دریایی راهبردی ارتش در راستای رضایتمندی فرماندهی معظم کل قوا در حوزه پیشرفت های نظامی کشور برشمرد.