سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 7 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 28 فروردین 1396 - 15:21:58 | کد مطلب: 367282 چاپ
رئيس هيئت مركزي نظارت بر انتخابات:

امکان رد صلاحیت اعضای فعلی شورای شهر وجود دارد

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین: رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: برای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا داوطلبانی که هم اکنون عضو شورای شهر هستند با بقیه افراد هیچ فرقی نمی کند و صلاحیت همه داوطلبان بررسی می شود.

به گزارش ميزان، محمد محمودی شاهنشین، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا درباره لیست هایی که برخی افراد تحت عنوان "اسامی رد صلاحیت شدگان شورای شهر" در برخی از شبکه های اجتماعی منتشر کردند، اظهار داشت: هیچ اسامی ای رسما از سوی هیات های اجرایی و نظارت بر اعضای شورای شهر و روستا اعلام نشده و پس از پایان زمان بررسی صلاحیت ها{31 فروردین} در هیات های نظارت، نتیجه به صورت خصوصی به اعضا گفته می شود و در منابع رسمی اعلام نمی شود.

وی ادامه داد: افراد تا روز 3 اردیبهشت می توانند اعتراضات خود را ارائه کنند و تکثیر هر نوع لیستی غیرقانونی است و فقط حدس و گمان افراد است و اگر هم این نباشد عدم رعایت قانون توسط برخی افراد است که به این اسامی دسترسی دارند.

محمودی عنوان داشت: هیئت اجرایی در زمان اخذ استعلامات یک عده را تائید و عده ای را بر اساس بندهای ماده 29 و یا بندهای ماده 26 قانون رد کرده است، این افراد که مجموعا کمتر از 9 درصد از کل آمار هستند، باید صبر کنند تا در روزهای 30 و 31 فروردین رد صلاحیتشان به آنها ابلاغ شود تا بتوانند به استان ها بروند و شکایت هایشان را ارائه کنند.

وی تاکید کرد: نامه تائید صلاحیت شدگان  نیز توسط هیئت اجرایی به صورت محرمانه به هیئت نظارت شهرستان ها و یا بخش ها ارسال شده است و هیئت های نظارت 3 روز دیگر وقت دارند تا صلاحیت این افراد را بررسی کنند.

محمودی بیان داشت: برای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا داوطلبانی که هم اکنون عضو شورای شهر هستند با بقیه افراد هیچ فرقی نمی کند و صلاحیت همه داوطلبان بررسی می شود.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا  درباره اینکه آیا ممکن است اعضای فعلی شورای شهر هم رد صلاحیت شوند، گفت: قطعا ممکن است چنین اتفاقی بیفتد، بین اعضای شورای شهر و بقیه افراد تفاوتی وجود ندارد.

وی در خاتمه افزود: داوطلبانی که در حال حاضر عضو شوراهای شهر هستند، صلاحیت شان با دقت بیشتری بررسی می شود.