یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 56 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 28 فروردین 1396 - 17:30:43 | کد مطلب: 367317 چاپ

فرمانده نیروی دریایی ارتش: یک ناو و زیردریایی به نداجا ملحق می‌شود

دفاع > ارتش - همشهری آنلاین:
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ناو موشک انداز سِپَر و زیردریایی فاتح در آینده نزدیک به نداجا ملحق خواهند شد که زمان دقیق آن اطلاع رسانی می‌شود.

به گزارش ایرنا، امیردریادار حبیب الله سیاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: همچنین تعمیرات اساسی ناو خارک با استفاده از توان صنعتگران داخلی کشور و نیروی دریایی در حالی انجام شد که شاید بسیاری ناباورانه به آن می نگریستند.

فرمانده نداجا ادامه داد: ناو خارک که در رژه روز پایانی رزمایش بزرگ ولایت 95 شرکت داشت در حال گذارندن مراحل آماده سازی‌های پایانی است.

وی اضافه کرد: نخستین ماموریت آن اعزام به شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و باب المندب خواهد بود و در ماموریت های طولانی تر شرکت خواهد کرد.

فرمانده نداجا با اشاره به بازگشت ناوگروه 45 اعزامی به آب های آزاد گفت: امروز ناوگروه چهل و ششم متشکل از ناو جمهوری اسلامی ایران سبلان و ناو جمهوری اسلامی ایران لاوان برای انجام ماموریت اطلاعاتی، عملیاتی و دفاع از منافع کشور در عرصه آب های آزاد به ماموریت اعزام می شود.

وی اظهار داشت: نیروی دریایی ضمن برقراری امنیت با کشورهای منطقه ارتباط مستمر دارد.

به گزارش ایرنا، امیر دریادار سیاری خاطرنشان کرد: این نیرو در آماده سازی آمایش عظیم سرزمینی در سواحل جنوب کشور و به‌ خصوص سواحل مکران است.

وی اشاره کرد: آمایش نیروی دریایی در یگان های عملیاتی با توجه به تنوع تخصص ها و منطقه مسئولیت در جنوب کشور است.

وی ادامه داد: منطقه دریایی یکم امامت در بندرعباس، منطقه دوم دریایی ولایت در جاسک و ایستگاه و پایگاه زیر مجموعه آن در کوه مبارک، پایگاه میناب ، سیریک، راس میدانی، پایگاه میدانی مکران، وجود منطقه سوم دریایی در کُنارک و پایگاه دریایی در پسابندر بیان کننده آمایش بالای نیروی دریایی در این سواحل است.

وی یادآور شد: آمایش سرزمینی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سواحل مکران و دریای مازندران است.