چهارشنبه 30 خرداد 1397 | به روز شده: 40 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 30 فروردین 1396 - 15:46:27 | کد مطلب: 367529 چاپ

وزارت ارتباطات: صدا و سیما سخنان وزیر را مونتاژ کرد

ایران > قوای سه‌گانه - همشهری آنلاین:
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای در رسانه ملی واکنش نشان داد و اعلام کرد: مونتاژ سخنان وزیر ارتباطات از سوی صدا و سیما نشان از رعایت نشدن اصول اولیه اخلاق حرفه‌ای در رسانه ملی است.

به گزارش ايرنا، روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: متاسفانه بخش خبری 20:30 در گزارش روز سه شنبه 29 فروردین با تقطیع و پخش گزینشی سخنان وزیر ارتباطات سعی در القاء این موضوع کرده است که قطع تماس صوتی تلگرام به جهت حفظ منافع اپراتورها بوده است.

این در حالی است که پس از سوال خبرنگاران در خصوص بسته شدن تماس صوتی تلگرام و پاسخ وزیر ارتباطات، مبنی بر بسته شدن تماس صوتی تلگرام با حکم دستگاه قضایی، خبرنگار صدا و سیما سوال دیگری از وزیر ارتباطات در خصوص شکایت تلگرام از اپراتورهای ایرانی مطرح می کند و پاسخ محمود واعظی هم حمایت از اپراتورهای داخلی در خصوص شکایت احتمالی تلگرام است که وظیفه هر مسئول ایرانی است امارسانه ملی در اقدامی غیراخلاقی این پاسخ را با پاسخ سوال در مورد بسته شدن تماس صوتی تلگرام مونتاژ و پخش نموده است که نشان از رعایت نشدن اصول اولیه اخلاق حرفه‌ای است.

در ادامه این اطلاعیه، فایل صوتی مصاحبه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین فایل مونتاژ و پخش شده رسانه ملی جهت اطلاع و تنویر افکار عمومی منتشر شده است .

به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد مسدودسازی امکان تماس صوتی با پیام رسان تلگرام از سوی دادستانی کل کشور صورت گرفت و چرایی این کار را از مقام‌های قضایی پیگیری کنید.

«محمود واعظی» روز سه شنبه(دیروز) در حاشیه چهارمین همایش سراسری مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به ایرنا ادامه داد: موافقت برای راه اندازی تلگرام صوتی از سوی ما انجام شد و پس از تماس تلگرام برای راه اندازی تلگرام صوتی و اخذ موافقت با همکاری اپراتورها این امکان در کشور برقرار شد اما در روز‌های اخیر با دستور مقام قضایی مسدود شده است.

عضو کابینه دولت یازدهم درباره علت مسدود شدن امکان تماس صوتی با شبکه تلگرام نیز گفت: از مقام‌های قضایی که این کار را کرده‌اند علت را جویا شوید.

واعظی درباره شکایت تلگرام از اپراتورهای ایرانی برای مسدودسازی تلگرام صوتی گفت: به طور قطع حامی اپراتورهای خود هستیم؛ زیرا وظیفه دولت و وزارت ارتباطات حمایت کردن از داخلی‌هاست و اجازه نمی‌دهیم یک خارجی به اپراتورها فشاری وارد کند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی برخورد با شبکه‌های اجتماعی باید پس از شکایت افراد باشد؛ درحالی که قوه قضاییه برای مسدودسازی تلگرام صوتی خود اقدام کرده است، گفت: این موضوع را از این قوه پیگیری کنید.