دوشنبه 23 مهر 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 30 فروردین 1396 - 17:29:41 | کد مطلب: 367546 چاپ

رئیس کمیسیون اروپا: مذاکرات برگزیت به بعد انتخابات انگلیس موکول می‌شود

جهان > اروپا - همشهری آنلاین:
روزنامه ایندیپندنت به نقل از رئیس کمیسیون اروپا نوشت: مذاکرات اصلی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، پس از انتخابات پارلمانی این کشور صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، این روزنامه درگزارش روز چهارشنبه خود افزود:«ژان کلود یونکر»رئیس کمیسیون اروپا عصر دیروز در پی اعلام ناگهانی انتخابات زودهنگام توسط خانم «ترزا می» نخست وزیر انگلیس، طی تماس تلفنی با او گفتگو کرد.

براساس این گزارش، سخنگوی کمیسیون اروپا به نقل از یونکر گفت: در نتیجه این تماس تلفنی، مذاکرات سیاسی مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پس از انتخابات پارلمانی 8 ژوئن (18 خرداد) انگلستان آغاز خواهد شد.

به نوشته ایندیپندنت، ماده 50 قانون اتحادیه اروپا مدت زمانی دو ساله را برای مذاکرات خروج یک کشور از اتحادیه پیش بینی کرده است. بر این اساس، فرایند خروج بریتانیا باید تا 29 مارس سال 2019 به پایان برسد.

این در حالی است که بر اساس این تصمیم رئیس کمیسیون اروپا، مذاکرات با بریتانیا حدود 3 ماه پس از اعمال ماده 50 قانون اتحادیه اروپا توسط خانم می آغاز خواهد شد.

'ترزا می' روز سه شنبه گذشته در یک حرکت غیرمنتظره خواستار برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی در این کشور شده بود.

براساس رویه قانونی در انگلیس، پیشنهاد برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی در این کشور بایستی به تصویب دو سوم از نمایندگان مجلس عوام برسد.