پنج شنبه 25 مرداد 1397 | به روز شده: 15 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 9 اردیبهشت 1396 - 21:03:20 | کد مطلب: 368393 چاپ

شماره‌ اردیبهشت‌ماه مجله‌ داستان همشهری منتشر شد

موسسه همشهری > نشریه‌ها - همشهری آنلاین:
شماره اردیبهشت‌ماه مجله‌ داستان به‌مناسبت نمایشگاه کتاب حال‌وهوای کتابخوانی دارد و دو روایت بخش روایت‌های داستانی به همین موضوع می‌پردازد.

خرید به سبک شرقی بخشی از سفرنامه‌ کریستین سن (مورخ دانماركي) است به ايران و روايت او از خريد نسخه‌هاي فارسي براي كتابخانه‌هاي كشورش. ديگر مطلب جذاب اين بخش، مكاتباتي است پيرامون فروش نسخه جعلي قابوس‌نامه به موزه سين‌سيناتي آمريكا در سال 1332 كه براي اولين بار چاپ و منتشر مي‌شود.

همينطور در بخش درباره زندگي علي غبيشاوي تجربه‌ي اولين بازديدش از نمايشگاه كتاب تهران را روايت كرده است.


در همين بخش و به ‌مناسبت ارديبهشت تئاتر ايران، ناهيد طباطبايي با كنار هم چيدن خاطراتي از گذشته تا امروز، از بازيگر و كارگردان تازه‌درگذشته جعفر والي مي‌گويد. از ديگر مطالب بخش درباره زندگي روايت خواندني ايتالو كالوينو است از سير زندگي موسيليني كه نويسنده با مرور تصويرهاي ثبت‌شده از اين ديكتاتور، نيم‌نگاهي به تاريخ آن‌ دوره ايتاليا دارد.

در بخش داستان نيز، شش داستان از نويسندگاني چون علي موذني، فريده فرجام، سيامك گلشيري، الكساندر همن، مارك بژانفسكي و برونو شولتس منتشر شده است. از ديگر مطالب اين شماره روايت يك قاضي و بازپرس ويژه‌ي قتل است و خاطرات شغلي‌ او كه مستند شده. از ديگر روايت‌هاي مستند، روايت تصويري ساسان مويدي است از ماسوله‌ي سال‌هاي شصت.

به‌غير از اين‌ها، داستان‌ها و روایت‌هایی از كامبيز درم‌بخش، اصغر عبداللهي، ريچارد فورد، هيلاري منتل و ... در اين شماره منتشر شده است.

هفتادوششمين شماره‌ي ماهنامه داستان همشهری در 262 صفحه با قیمت 7000 تومان، از اوايل ارديبهشت در روزنامه‌فروشی‌ها وکتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس مخاطبان است.