یکشنبه 3 تیر 1397 | به روز شده: 22 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 29 اردیبهشت 1396 - 10:40:57 | کد مطلب: 370477 چاپ

وزیر کشور: مردم به شایعات و گمانه‌زنی‌ها انتخاباتی توجه نکنند

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:
وزیر کشور از مردم خواست تا به شایعات انتخاباتی توجه نکنند و گفت: صیانت از آرا توسط هیات‌هاى نظارت انجام می‌شود تا هیچ دخالتى حتى براى یک راى ایجاد نشود چنانچه مقام معظم رهبرى به آن تاکید کرده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز ضمن دستور آغاز اخذ رأی برای دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در جمع خبرنگاران طی سخنانی گفت: از مردم درخواست دارم تا به موقع و مستمر در محل  شعب اخذ رأی حضور یابند تا امکان تمدید زمان رأی‌گیری به حداقل برسد.

وزیر کشور ادامه داد: وظیفه صیانت از آرای ملت ایران بر عهده ناظران و هیأت‌های نظارت است و هیچگونه دخالتی در فرایند رأی‌گیری حتی برای یک رأی انجام نمی‌شود، چنانکه مقام معظم رهبری در همواره به این موضوع تأکید درارند.

رحمانی اضافه کرد: مشاهده هر گونه تخلف، از سوی استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و وزارت کشور اعلام می‌شود. امیدوارم بتوانیم از زمان دوازده‌ ساعته به خوبی استفاده کنیم.

وزیر کشور یادآور شد: امروز احتمال وجود شایعات و گمانه‌زنی‌ها در فضای مجازی وجود دارد بر این اساس درخواست دارم مردم بدون توجه به این مسائل نگاه خود را به صدا و سیما و اطلاعیه های وزارت کشور معطوف کنند، امیدوارم حماسه جدیدی با حضور مردم برای کشورمان خلق شود. همچنین وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور از روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری بازدید کرد.