یکشنبه 3 تیر 1397 | به روز شده: 28 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 29 اردیبهشت 1396 - 11:42:41 | کد مطلب: 370487 چاپ

آیت الله یزدی: شرکت در انتخابات برای تقویت بنیه انقلاب مهم است

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شرکت همگان در انتخابات را برای تقویت بنیه انقلاب اسلامی مهم دانست.

به گزارش ایسنا ، آیت‌الله محمد یزدی پس از انداختن رأی خود در صندوق سیار شماره ۵۴۸ دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر، در گفتگو با خبرنگاران ، افزود: این انتخابات برکت فوق العاده ای دارد که امیدواریم برای ثبات، دوام و استمرار نظام الهی مردم سالاری اسلامی نقش مفیدی داشته باشد.

وی با تاکید براینکه در درجه اول شرکت اکثریت پای صندوق های رای اهمیت بسیاری دارد، گفت: همه اقشار جامعه باید درانتخابات شرکت کنند و به هرکس نظرشان است رای دهند؛ چرا که نفس حضور پای صندوق رای برای تقوبت بنیه اسلامی نظام موثر است.
وی گفت: امیدواریم ملت آگاه جمهوری اسلامی در این روز الهی که از ایام الله است همچون گذشته با ایجاد نشاط عمومی و حضور حداکثری پایه های نظام اسلامی را استحکام بخشند.

یزدی افزود: توصیه اول بنده این است که ملت ایران از هر قشر و طایفه ای پای صندوق های رای حاضر شوند و حتی الامکان این حضور در زمان قانونی اخذ رای صورت گیرد تا بهانه ای به دست مخالفان داده نشود.

وی با بیان اینکه مساله دوم انتخاب اصلح است، گفت: پس از تبلیغات گوناگون، برای همگان تشخیص اصلح مشخص شده و امیدواریم که اصلح انتخاب شود و منظور از اصلح کسی است که اهداف عالیه امام راحل را که در حقیقت تحکیم مبانی و افکار اسلامی و استقرار دین خدا بود، را پیگیری کند.

وی در پایان با تاکید بر حضور حداکثری پای صندوق ها و انتخاب اصلح گفت: ملت شریف ایران حتما در پای صندوق‌های رأی حضور یابند و سعی کنند در این انتخابات نهایت آرامش، امنیت، سلامت و نشاط را حفظ کنند.