یکشنبه 3 تیر 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 29 اردیبهشت 1396 - 23:17:16 | کد مطلب: 370567 چاپ

فیلم ایموجی به بازار تابستانی می‌آید

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - نخستین تیزر تبلیغاتی رسمی «فیلم ایموجی» در شرایطی در فضای مجازی منتشر شد که کمتر از ۲ ماه به اکران این انیمیشن سه‌بعدی باقی مانده است.

به گزارش همشهري، فيلم ايموجي در واقع يكي از نخستين تلاش‌هاي سينماگران براي جان بخشيدن به ابزارها و اپليكيشن‌هاي محبوب گوشي‌هاي همراه است. برخي كارشناسان اين فيلم را تركيبي از «فيلم لگو» و «درون و بيرون» مي‌دانند كه هر 2 در بازار جهاني سينما به موفقيت رسيدند.

در فيلم ايموجي به كارگرداني توني ليونديس چهره‌هايي چون پاتريك استيوارت، تي‌جي ميلر، آنا فاريس، جيمز كوردن، سوفيا ورگارا و كريستينا آگوييلرا به جاي شخصيت‌هاي اصلي حرف زده‌اند و قرار است استوديوهاي سوني و كلمبيا آن را اوايل تابستان در سينماهاي سراسر جهان روي پرده بفرستند.

ليونديس 45 ساله كار خود را در عرصه انيميشن با طراحي شخصيت و داستان كارتون‌هايي چون «شيرشاه2: غرور سامبا»، «شاهزاده مصر» و... آغاز كرد و سال 2005 «ليلو و استيچ2» را كارگرداني كرد. او سال 2008 انيميشن «ايگور» را ساخت كه در بازار جهاني 30 ميليون دلار فروخت و حالا مي‌تواند با فيلم ايموجي به جمع كارگردانان موفق عرصه انيميشن بپيوندد. انتظار مي‌رود با توجه به فراگير بودن ايموجي‌ها در تمام دنيا، سينمادوستان از اين فيلم استقبال كنند و شايد مديران استوديو سوني متقاعد به توليد قسمت‌هاي بعدي آن هم بشوند.