دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 39 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 24 خرداد 1396 - 01:30:00 | کد مطلب: 373125 چاپ
فقط 2‌ ماه تا پايان فعاليت دولت مانده است

زلزله مدیریتی در سازمان سینمایی

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران - در فاصله کمتر از ۲‌ماه تا پایان فعالیت دولت یازدهم، رئیس سازمان سینمایی روز گذشته دست به قلم شد و چند حکم تازه برای معاونان خود صادر و آنها را مسئول طراحی و اجرای برنامه‌های توسعه‌محور سینمای ایران کرد.

به گزارش همشهري، شايد مهم‌ترين تغيير روز گذشته مربوط به انتصاب احمد داروغه‌زاده در معاونت ارزشيابي و نظارت باشد كه در ماه‌هاي اخير براي تلاش در به نتيجه رساندن وضعيت فيلم‌هاي توقيفي و بلاتكليف در صدر خبرها بود. محمدمهدي حيدريان كه به دستور وزير ارشاد فقط 2‌ماه براي بستن اين پرونده وقت دارد، در حكم تازه خود از حبيب ايل‌بيگي تقدير و داروغه‌زاده را به جاي او منصوب كرد. ضمن اينكه ايل‌بيگي به خانه پيشين خود برمي‌گردد و قائم‌مقام بنياد سينمايي فارابي مي‌شود.

حيدريان همچنين با تقدير از نصرت‌الله مرادي، رمضانعلي حيدري‌خليلي را به سمت معاون توسعه مديريت و منابع منصوب و براي محمود اربابي هم حكم معاون توسعه فناوري و مطالعات سينمايي را امضا كرد. رئيس سازمان سينمايي در حكمي ديگر مهدي يزداني را با سمت مديرعامل به مؤسسه رسانه‌هاي تصويري فرستاد تا جانشين سيدمصطفي ابطحي شود. مرادي و ابطحي از اين پس مشاوران حيدريان خواهند بود.

دامنه تغييرهاي روز گذشته به اعضاي هيأت امناي مؤسسه رسانه‌هاي تصويري و مدرسه ملي سينماي ايران هم رسيد و بر اين اساس جمشيد جعفرپور، منوچهر شاهسواري، مجيد مسچي و سيدرضا ميركريمي براي 3سال عضو هيأت امناي مؤسسه رسانه‌هاي تصويري شدند. حسن خجسته، عليرضا رضاداد، سيدرضا ميركريمي، منوچهر شاهسواري، محمود اربابي، يونس شكرخواه، محمدباقر قهرماني و عليرضا تابش هم اعضاي هيأت امناي مدرسه ملي سينما خواهند بود.

از شواهد و قرائن چنين برمي‌آيد كه ماموريت اصلي را در اين زلزله مديريتي داروغه‌زاده بر عهده خواهد داشت؛ چهره‌اي كه به‌احتمال فراوان بايد تكليف برخي فيلم‌هاي توقيفي را زودتر روشن كند. ماجراي جريمه 15ميليارد توماني «رستاخيز» حسابي چشم مديران وزارت ارشاد را ترسانده است!