جمعه 4 خرداد 1397 | به روز شده: 2 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 27 خرداد 1396 - 15:46:37 | کد مطلب: 373397 چاپ

ترامپ دستکم ۳۱۵ میلیون دلار بدهی شخصی دارد

اقتصاد > اقتصاد‌ جهان - همشهری آنلاین:
سند مالیاتی که تا حدودی به شفاف‌سازی درآمد و دارایی رئیس جمهوری آمریکا کمک می‌کند، میزان بدهی شخصی وی را بیش از ۳۱۵ میلیون دلار و ارزش هتل‌های وی را دستکم ۱.۴ میلیارد دلار معرفی می‌کند.

مهر به نقل از رویترز نوشت: مبلغ بدهی شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به طلبکارانی از آلمان، آمریکا و دیگر کشورها، مطابق با یکی از اسناد مالیاتی دولت فدرال، دستکم ۳۱۵.۶ میلیون دلار ارزیابی می‌شود.

طبق این سند ۹۸ صفحه‌ای که از سوی دفتر نظارت بر اصول اخلاقی دولت آمریکا منتشر شد، ترامپ درآمد شخصی خود در سال ۲۰۱۶ و همچنین اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی را ۵۹۴ میلیون دلار و ارزش هتل‌های خود را نیز دستکم ۱.۴ میلیارد دلار اعلام کرده است.

گفتنی است بیشترین حجم درآمد ترامپ از محل یکی از املاک وی در شهر میامی ایالت فلوریدا است.

طبق این سند، ترامپ تا پیش از ورود به کاخ سفید، به طور مستقیم بر ۵۶۵ شرکت نظارت داشته حال آنکه در روز ۱۹ ژانویه (یک روز قبل از آغاز ریاست جمهوری) به کار خود در اغلب این پست‌ها خاتمه داد.

این در حالی است که ترامپ از ارائه اظهارنامه مالیاتی خود در راستای شفاف‌سازی هرچه بهتر وضعیت مالی رئیس جمهوری آمریکا طفره می‌رود.

گفتنی است ترامپ در ماه می ۲۰۱۶، یک فرم مالیاتی پر کرد که به گفته ستاد انتخاباتی وی، ارزش خالص دارایی‌های وی را مبلغ ۱۰ میلیارد دلار نشان می‌داد حال آنکه بسیاری از منتقدین این رقم را مبالغه‌آمیز توصیف کردند.