دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 37 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 28 خرداد 1396 - 10:02:12 | کد مطلب: 373473 چاپ

کمیته امداد به‌دنبال «هر مسجد یک جهیزیه»

اجتماع > اجتماعی - با تفاهمنامه کمیته امداد امام خمینی و مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور، طرح «هر مسجد یک جهیزیه» اجرا می‌شود.

بر اين اساس در مرحله نخست مساجد استان تهران براي تأمين حداقل ۵۰۰ جهيزيه براي نيازمندان اقدام مي‌كنند و در مرحله دوم فعال‌سازي‌ تشكل‌هاي نيكوكاري مردمي در مساجد مستعد استان انجام مي‌شود. رئيس كميته امداد در مراسم امضاي اين تفاهمنامه با تأكيد بر نقش مساجد در تأمين نيازهاي ضروري خانواده‌هاي بي‌بضاعت ازجمله تأمين جهيزيه براي نوعروسان اين خانواده‌ها گفت: «با مشاركت پررنگ مردم خير و نهادهاي مردمي هم‌اكنون متقاضي دريافت جهيزيه در كميته امداد به صفر رسيده و اين در حالي است كه بيش از ۹۴ هزار جهيزيه در سال ۹۵ به خانواده‌هاي تحت حمايت كميته امداد پرداخت شده است.»

براساس اين تفاهمنامه، كميته امداد قرار است نسبت به شناسايي نيازمندان ساكن در محله و معرفي به مسجد با اولويت مددجويان تحت حمايت ساكن در محله و ساير محلات اقدام كند. مركز رسيدگي به امور مساجد نيز اطلاع‌رساني عمومي درخصوص شيوه‌هاي دريافت و مصرف وجوه جمع‌آوري شده به‌منظور افزايش اعتماد عمومي، جذب مشاركت‌هاي مردمي، تبديل آن به اقلام جهيزيه و توزيع آن بين نيازمندان را بر عهده گرفته است.