دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 36 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 28 خرداد 1396 - 12:37:12 | کد مطلب: 373509 چاپ

شمشیربازی قهرمانی آسیا/ هنگ کنگ؛ کسب دو نشان نقره و برنز توسط سابریست‌های ایران

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
در پایان رقابت‌های شمشیربازی قهرمانی آسیا دو نماینده ایران در بخش سابر انفرادی آقایان به مدال نقره و برنز دست یافتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد فتوحی و محمد رهبری به عنوان نمایندگان ایران در بخش سابر انفرادی آقایان مقابل حریفان خود به رقابت پرداختند. در جدول مقدماتی مجتبی عابدینی با پنج برد، علی پاکدامن با پنج پیروزی، محمد فتوحی با پنج برد و محمدرهبری با چهار پیروزی در جدول اصلی و در جمع 64 نفر برتر مسابقات قهرمانی آسیا قرار گرفتند و به دلیل پیروزی‌های درخشان در جدول مقدماتی هر چهار ملی‌پوش ایران در جدول 64 نفره با قرعه استراحت رو به رو شدند.

در جدول 32 نفره علی پاکدامن مقابل حریف تایلندی خود به پیروزی رسید، محمد فتوحی برابر شمشیرباز قزاقستانی پیروز شد، عابدینی حریف چینی خود را حذف کرد و محمد رهبری هم در مصاف با شمشیرباز قزاقستانی که در المپیک نیز حضور داشت پیروز شد و هر چهار نماینده ایران به جمع 16 نفر برتر راه پیدا کردند.

در گام بعدی محمد فتوحی مقابل شمشیرباز قدر ویتنامی به پیروزی رسید و به جمع هشت نفر برتر راه پیدا کرد، علی پاکدامن حریف چینی خود را شکست داد و به جمع هشت شمشیرباز برتر آسیا راه پیدا کرد، اما مجتبی عابدینی در عین ناباوری برابر حریف کره‌ای شکست خورد و از دور راقبت‌ها کنار رفت، در این میان محمد رهبری مقابل مقام سوم المپیک ریو به میدان رفت و با شکست حریف قدرتمند خود دست به کار بزرگی زد و سالن مسابقات را به وجد آورد.

در مرحله بعد محمد رهبری موفق به شکست حریف هنگ کنگی شد و به جمع چهار نفر برتر مسابقات راه پیدا کرد، علی پاکدامن و محمد فتوحی در رقابتی نزدیک به مصاف یکدیگر رفتند که در آخر پاکدامن توانست با نتیجه 15 بر 12 فتوحی را شکست دهد و در جمع چهار نفر برتر قراربگیرد.

علی پاکدامن در آخرین رقابت خود به مصاف گو بونگیل از کره رفت و با شکست 15 بر 7 از راه‌یابی به فینال بازماند و توانست مدال برنز این رقابت‌ها را از آن خود کند و محمد رهبری هم کیم از کشور کره را با نتیجه نزدیک 15 بر 13 شکست داد و به فینال این دوره از رقابت‌ها راه یافت و در فینال 15 بر 8 نتیجه را به گو بونگیل، قهرمان المپیک لندن واگذار کرد و توانست عنوان نایب قهرمانی این دوره از مسابقات را از کسب کند.