دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 38 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 28 خرداد 1396 - 18:40:36 | کد مطلب: 373556 چاپ
صلیب سرخ جهانی اعلام کرد:

مرگ بیش از ۱۰۰۰ یمنی در اثر وبا

زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران در تازه‌ترین گزارش خود از مرگ بیش از ۱۰۰۰ نفر و همچنین ابتلا ۱۳۵ هزار شهروند یمنی به بیماری وبا در یک ماه و نیم گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر صلیب سرخ در تهران، در این مدت آمار مبتلایان به وبا در یمن به 135 هزار مورد رسیده و بیش از هزار نفر نیز جان باخته اند.

هم اکنون از هر 200 یمنی یک نفر مبتلا به وبا است. هفته گذشته این عدد یک مورد در هر 250 نفر بود. بر اساس همین گزارش، روزانه بیش از 5 هزاز یمنی به وبا مبتلا می‌شوند.

با افزایش نگران کننده آمار مبتلایان، الکساندر فیت، رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن ، با اشاره به ضعف سیستم درمانی این کشور و آمار رو به رشد مبتلایان به وبا، از ورود محموله جدید کمک‌های پزشکی به یمن خبر داد.

با توجه به اینکه 50 درصد از امکانات درمانی یمن از کار افتاده و کارکنان خدمات درمانی 9 ماه است که حقوق نگرفته اند، مراکز درمانی صلیب سرخ جهانی با درمان 20درصد از مبتلایان به وبا کمک شایانی در کاستن از آلام مردم یمن ایفا کرده است.

یمن به عنوان فقیرترین کشور شبه جزیره عربی از فروردین ماه سال 1394 در معرض جنگ گسترده و همه جانبه ای از سوی ائتلاف عربستان و برخی کشورهای عربی قرار گرفت.