شنبه 1 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 6 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 28 خرداد 1396 - 22:03:44 | کد مطلب: 373582 چاپ

کادر ذیحسابی در شهرداری تکمیل شد

شهر > شورای شهر - اعضای شورای شهر تهران در پی بررسی دستور جلسه‌ای با انتخاب ۲۴ نفر ذیحساب برای شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه شهرداری تهران موافقت کردند.

رئيس كميسيون برنامه و بودجه در‌اين‌باره گفت: هرقدر بتوانيم در تقويت امر ذيحسابي تلاش كنيم در حقيقت مي‌توانيم در حسابرسي‌ها موفق‌تر باشيم چراكه حسابرسي موفق هم منجر به تنظيم بودجه دقيق‌تر براي سال مالي بعد خواهد شد. اينطور كه عليرضا دبير اعلام كرد در معرفي ذيحسابان براي نخستين‌بار مؤسسه همشهري نيز داراي قائم‌مقام ذيحساب شد.

در ادامه چمران نيز گفت: ذيحسابان، چشم شورا و شهردار در مناطق، سازمان‌ها و شركت‌هاي تابعه شهرداري هستند و مي‌توانند جلوي خيلي از موارد خلاف قانون را بگيرند. در اين جلسه همچنين لايحه پيشگيري از وقوع آتش‌سوزي و برنامه عملياتي ايمني شهر از سوي اعضاي شورا رد شد. به گفته معصومه آباد، رئيس كميته ايمني شورا اين لايحه هيچ ارتباطي با پيشگيري از آتش‌سوزي و تهيه اطلس آسيب‌پذيري شهر تهران نداشته و علاوه بر آن با 4، 5مصوبه خوب شورا در اين زمينه نيز همپوشاني داشته است.

  • بناي تبادل اطلاعات با شوراي پنجم

مهدي چمران در سيصد و پنجاه و سومين جلسه شورا گفت: برخي از منتخبين شوراي پنجم اظهارنظرهايي مي‌كنند كه نياز به واكاوي و مباحثه دارد اما متأسفانه اين اظهارات رسانه‌اي مي‌شود. وي ادامه داد: اين به صلاح نيست كه ما هم بخواهيم پاسخ اظهارات را در رسانه‌ها بدهيم چرا كه بناي كار را بر هماهنگي و تعامل با اعضاي شوراي پنجم گذاشته‌ايم. وي افزود: چه خوب است اعضاي شوراي پنجم قبل از رسانه‌اي كردن اظهارات خود موضوعات را با اعضاي شوراي چهارم به مباحثه گذاشته و از صحت و سقم آن باخبر شوند. همچنين عباس جديدي پيشنهاد داد منتخبين شوراي پنجم به جلسات فعلي شورا دعوت شوند.

جدول