دوشنبه 7 خرداد 1397 | به روز شده: 6 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 29 خرداد 1396 - 14:42:45 | کد مطلب: 373644 چاپ

مسابقات اتومبیلرانی نسکار یورو؛ میثم طاهری با نایب قهرمانی دور افتخار زد

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
سومین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی نسکار یورو در بریتانیا شاهد درخشش یک راننده ایرانی بود که توانست در رقابتی جذاب با نفر اول این رقابت‌ها با کسب عنوان نایب قهرمانی از خط پایان عبور کند.

میثم طاهری اولین راننده ایرانی بود که در این مسابقات شرکت کرده بود. وی اهل تاکستان است و پس از سال‌ها زندگی در ایران هم اکنون چند سالی است به دوبی مهاجرت کرده ولی در تمامی رقابت‌های بین‌المللی با نام کشورمان شرکت مي‌کند و پرچم مقدس ایران را روی ماشین خود نصب مي‌نماید و همواره در ارتباط با فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران است.

او رانندگی حرفه‌ای را از پنج سال گذشته در پیست‌های دوبی آغاز کرد. علاقه میثم به مسابقات 24 ساعته و رقابت‌های GT باعث شد که دراین تورنمنت شرکت کند و توانست پس از حضور در مسابقات بین‌المللی اسپانیا در مسابقه نسکار یورو در انگلیس مقام دوم را کسب کند و با پرچم ایران بالای سکوی قهرمانی برود.

وقتی از تجربه او از این مسابقات سوال شد او بیان داشت که این مسابقه برایش تازگی داشته و مسابقه دشواری را پشت سر گذاشته است.

وی قصد دارد سال آینده در مسابقات ایندی لایت و یا نسکار آمریکا شرکت کند و هدفش نیز مسابقات 24 ساعته و GT آلمان هست که با فرمول یک متفاوت است.

وي در حال حاضر مدرسه آکادمی‌ای در دوبی تاسیس کرده که امیدوار است آن را در ایران نیز گسترش دهد و راه را برای افراد مستعدی که از شرایط مالی مناسب برای شرکت در این ورزش پرهزینه برخوردار نیستند باز کند و از آنها به این شکل حمایت نماید.