دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 16 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 29 خرداد 1396 - 13:27:09 | کد مطلب: 373659 چاپ
بیانیه کمیسیون امنیت ملی مجلس:

ایران مرحله جدید مقابله با تروریست‌ها را آغاز کرده است

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:
کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در بیانیه‌ای تاکید کرد: ایران مرحله جدید و بسیار مهمی را در مقابله با تروریست‌ها آغاز کرده است.

به گزارش تسنیم، کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در پی حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه که در پاسخ به حملات تروریستی این گروه به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) صورت گرفت، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن کامل بیانیه کمیسیون امنیت ملی مجلس به شرح زیر است:

خداوند متعال را شکرگزاریم که یک بار دیگر با دستان توانمند فرزندان غیور و انقلابی این ملت بزرگ، نیروهای متخصص هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقتدار نظامی این ملت در انظار جهانیان و در مقابله با پدیده شوم تروریسم به نمایش گذاشته شد.

بدون تردید با این اقدام به هنگام و هوشمندانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که هدیه ارزشمندی به خانواده‌های معظم شهدای حادثه تروریستی اخیر و همه ملت بزرگ ایران بود، جمهوری اسلامی ایران مرحله جدید و بسیار مهمی را در مقابله با تروریست‌های مورد حمایت آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای این کشور آغاز کرد.

پیام آشکار این اقدام، اضافه بر ضربه مهلکی که بر بدنه شجره خبیثه داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی در مرکز آنها در خاک سوریه دیرالزور وارد شد، هشدار جدی به حامیان تروریست‌ها بود که هرگونه طراحی و توطئه آنها از این به بعد اضافه بر اینکه در داخل کشور قدرتمندانه سرکوب خواهد شد، در صدها کیلومتر دورتر از خاک ایران اسلامی سرکوب خواهد گردید.

پیام دیگر این اقدام ارزشمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کنگره آمریکا بود که ما هیچ‌گونه ارزشی برای این مصوبات ضد ایرانی کنگره قائل نیستیم و در کنار پاسخ قاطع مجلس شورای اسلامی به کنگره آمریکا که انشاءالله بعد از تعطیلات مجلس با ارائه طرح مقابله با اقدامات آمریکا انجام خواهد شد، هیچ‌گونه فشاری از طرف آمریکا و طرح تحریم‌های جدید که نقض آشکار برجام نیز هست، خللی در اراده فولادین نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران در بالا بردن توان بازدارندگی حملات احتمالی دشمن نخواهد گذاشت و امروز بخش کوچکی از این توانمندی از توان گسترده مقابله با این توطئه‌ها به نمایش گذاشته شد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و سپاس فراوان از این اقدام انقلابی، حمایت قاطعانه و گسترده خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همه نیروهای مسلح، امنیتی و اطلاعاتی اعلام می‌نماید.