یکشنبه 3 تیر 1397 | به روز شده: 12 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 14 تیر 1396 - 16:26:57 | کد مطلب: 375262 چاپ
سرلشکر جعفری:

سپاه به دنبال صلح است

دفاع > سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با صدای بلند می‌گویم، سپاه به دنبال صلح است اما صلح در شرایطی محقق می‌شود و پایدار می‌ماند که دشمنان از شروع جنگ با ما در هراس باشند و از عواقب آن بترسند.

به گزارش ایرنا، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم معرفی فرمانده جدید سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ به مفهوم جهاد کبیر اشاره کرد و افزود: معنای جهاد کبیر اعتماد نکردن به دشمن و عدم تبعیت از آنهاست؛ معنای آن مذاکره نکردن نیست.

وی با بیان اینکه برخی می‌خواهند بگویند ما کلاً با تعامل با جهان مخالف و در پی جنگیم، ادامه داد: صلح با مذاکره صرف به دست نمی‌آید و اگر کسی بویی از واقعیات نظام سلطه برده باشد، این را درک می‌کند.

سرلشکر جعفری با اشاره به اوضاع منطقه و تاکید بر این نکته که جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد راهبرد تولید امنیت دسته‌ جمعی در منطقه با تمرکز بر وحدت اسلامی و منافع ملت‌های منطقه موفق بوده است، تصریح کرد: امروز دشمن چاره‌ای جز اعتراف به این موفقیت و تلاش برای سازگار کردن خود با چارچوب‌های ایران ندارد. اگرچه می‌دانیم به سادگی به این موضوع تن نخواهند داد و تا جایی که بتوانند مقاومت می‌کنند و تهمت‌هایی چون حمایت از تروریست را به این‌گونه تلاش‌های جمهوری اسلامی وارد می‌کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران قدرت برتر منطقه‌ای کشورمان را سرمایه بزرگ و بی‌سابقه ملی ملت ایران خواند و ادامه داد: این امر اکنون یکی از مهمترین عوامل امنیت‌ساز برای ملت ماست.

سرلشکر جعفری اظهارکرد: اوضاع منطقه‌ای و مطالعه الگوی رفتار بازیگران مختلف ثابت می‌کند که امروز در منطقه ما فقط کشورها و مناطقی امن می‌مانند که به اندزه کافی قوی باشند.

وی گفت: با دشمنی مواجه هستیم که فقط زبان زور می‌فهمد و بنابراین نمی‌توانیم با آنها به زبانی دیگر حرف بزنیم که اصلاً آن را نمی‌فهمند و انتظار داشته باشیم که نتیجه بگیریم.

سرلشکر جعفری در ادامه تاکید کرد: امروز سعودی‌ها در حال تبدیل به یک دولت تروریستی در منطقه هستند و من با این نظر مسئولان موافقم که بهتر است این کشورها برای تبدیل شدن به قدرت برتر منطقه تلاش نکنند، چون نتیجه‌ای جز بی‌آبرویی و زحمت درست کردن برای خودشان و دیگران نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برخی مباحث مرتبط با سپاه پاسداران پرداخت و گفت: سپاه در انجام ماموریت خود در حفظ، حراست و پیشبرد انقلاب اسلامی محافظه‌کاری نخواهد کرد و این بدون روی کار آمدن مدیران جهادی و انقلابی در سطوح مختلف سپاه ممکن نیست.

سرلشکر جعفری همچنین در باره خبرهای مطرح شده مبنی بر پایان یا تمدید مسئولیتش در سپاه پاسداران گفت: مسئولیتم در سمت فرماندهی کل سپاه حداقل تا سه سال دیگر ادامه خواهد یافت و با تلاش مضاعف به خدمت‌گذاری خود به نظام و انقلاب ادامه خواهم داد.